Chtěl bych mít Syřany za sousedy, píše vydavatel webu. A vysvětluje proč

19.06.2015 17:45

Vydavatel webu Prigl.cz Jakub Ryška napsal komentář pro portál a2larm.cz o tom, proč by chtěl mít za sousedy Syřany, ale i o tom, proč se představa muslimských uprchlíků jako nekulturních barbarů, kteří chtějí narušit naši skvělou a skrznaskrz kulturní zemi, při kontaktu s muslimskými zeměmi rozpadne jako domeček z karet.

Chtěl bych mít Syřany za sousedy, píše vydavatel webu. A vysvětluje proč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Modlitba k Alláhovi

Ryška ve svém komentáři píše (prý bez nadsázky), že by chtěl mít Syřany za sousedy. Důvody pro to má vskutku zajímavé. Prý by nevyřvávali do dvou v noci pokaždé, když dávají hokej, a v sobotu ráno by ho nebudili Michalem Davidem nebo Elánem. „V obchodech by navíc nenadávali, jak je ta práce sere, a na Facebooku by neotravovali mediální prostor deprivantskou čecháčkovskou nenávistí,“ napsal Ryška, který byl prý v Sýrii na skok před deseti lety. „Vydírání, krádeže a pocit skutečného ohrožení jsem zažil až na hranicích Jižního Súdánu a Ugandy, kam už arabská moc a morálka nedosáhly,“ vzpomíná si na návštěvu muslimského světa.

Dva póly islámu a typický český buran

Vysvětlení pro to je prý jediné: islám. Když podle něj vidí muslim osamělého člověka uprostřed stepi nebo pouště s batohem na zádech, není to pro ně potenciální vrah, zloděj nebo vetřelec, ale poutník, který potřebuje pomoct. „Křesťanství v sobě tento rozměr kdysi mělo taky, ale už je to dávno,“ je přesvědčen Ryška, který se živí politickým marketingem. Mnohokrát jsem byl bez požádání nakrmen, ubytován, umyt a byly mi vyhrazeny nejlepší kousky masa ze společného talíře,“ píše s tím, že až se tito lidé dozví, že nejsme ochotni nakrmit a omýt nejen poutníka, ale dokonce ani rodinu, která utíká před válkou, určitě budou lidsky pohoršeni.

Celý komentář si můžete přečíst ZDE.

Podle Ryšky, který je vyznavačem křesťanského náboženství je pravdou, že dravější islám postupně křesťanství nahrazuje. „Mrzí mě to, ale zároveň to chápu. Islám má náboj, záležitosti Boha a duše řeší s vášní, protože být, anebo nebýt dobrým člověkem je pro muslima otázka věčného života, nebo smrti,“ domnívá se. Nepodvádět s kvalitou zboží a dodržovat sliby ne ze strachu před zákonem, ale protože by člověk nemohl žít sám se sebou, jsou podle něj přednosti islámu.

„Co se mi nelíbí, jsou samozřejmě starověké prvky v jakékoli víře, zejména nerovnost muže a ženy,“ přiznává s tím, že se islám infantilního machismu typu muž si nemá zahalovat hlavu, protože je obrazem a odleskem slávy Boží, kdežto žena je odleskem slávy mužovy, musí zbavit. Stejně tak ho ale prý štvou názory českého burana o tom, že umírněný muslim je stejný protimluv jako umírněný nacista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…