Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam přijedou hrát, nebo mít výstavu, tak...

08.11.2016 8:44

K vyjádření, v němž režisér Jan Hřebejk mimo jiné uvedl, že prezident Miloš Zeman je ožrala a mají jej rádi hňupové, se vrátil mimo jiné i Viktor Lošťák, brněnský aktivista a komunální politik.

Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam přijedou hrát, nebo mít výstavu, tak...
Foto: archiv V. Lošťák
Popisek: Brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák

Lošťák na svém facebookovém profilu sdílel slova Jamieho Zimmermanna, jenž se profiluje mimo jiné jako antiislamista. Zimmermanna totiž rozlítila také slova Hřebejka o výbuchu v klubu v Paříži. „Jako že vybouchne klub v Paříži, tak zítra může vybouchnout tady. Někde se to děje a někde se to neděje. Možná se to neděje v severní Koreji, ale tam se lidi pasou na loukách, aby se najedli.“

Anketa

Jste pro setrvání České republiky v NATO?

10%
90%
hlasovalo: 9649 lidí

Podle Zimmermanna tahle imbecilita nepotřebuje další komentář. „Snad jen, že až to tu taky bouchne, s trochou štěstí bude ten kokot uvnitř,“ uvedl.

Lošťák k tomu uvádí, že uživatelka Misha Julišová navrhuje se připojit k nevyhlášenému bojkotu umělců jako je Jan Hřebejk. „Osobně se mi to sice líbí, jenže to nebude moc účinné. Kdysi jsem zhlédl Kawasakiho růži, ale to bylo ze studijních důvodů a stáhl jsem si to. Neumím si představit, že bych na to někam šel do kina, proboha. Za vlastní peníze! Podobně je to s dalšími výlupky kavárny. Nemám je jak bojkotovat, i kdybych chtěl,“ uvádí Lošťák. Podle něj – jestli do nich jít, pak je třeba použít jejich vlastního receptu. 

„Jakmile někde budou mít autogramiádu, vernisáž, premiéru, telefonovat lidem kolem, majitelům sálů, pronajímatelům, a sdělovat jim legálním, ale jinak maximálně ostrým způsobem svou nevoli. Jim to funguje na nás, nám to bude fungovat na ně. Mluvit o nich klidně jako o ‚zrádcích národa‘, i když je to taková ta fangličkářská rétorika, tady má své místo. Letáky na budově, přelepování plakátů, spreje, zveřejnění SPZ auta, noční telefonáty... Prostě jak se do lesa volá. Chtěli týdny občanského neklidu? Chtěli,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …