Chvílemi nevím, jestli se mám štípnout, zda spím, či bdím, říká Václav Klaus k uprchlíkům. Mluví i o zločincích a sardinkách

05.10.2015 8:11

Exprezident Václav Klaus považuje vstřícný postoj Německa a Bruselu k migrantům za hloupý. „Chvílemi nevím, jestli se mám štípnout, zda spím, či bdím,“ uvedl v rozhovoru pro deník Blesk, kde také poukázal na nefér přístup Evropské unie k jednotlivým členským zemím.

Chvílemi nevím, jestli se mám štípnout, zda spím, či bdím, říká Václav Klaus k uprchlíkům. Mluví i o zločincích a sardinkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Je úsměvné, že více než deset let po 11. září byl každý člověk v turbanu či s burkou považován za teroristu. Já jsem to tehdy považoval za dětinský postoj Západu. Zrcadlově dětinské je tuto stránku vůbec nevidět. Ale zdá se, že pan Gauck a paní Merkelová pořád hrají kartu vstřícnosti. Chvílemi nevím, jestli se mám štípnout, zda spím, či bdím,“ nešetřil Klaus německé a unijní elity při odpovídání na otázku Blesku, proč ve svých vystoupeních mnohem méně než jiní politici zmiňuje riziko vniku islamistů na české území.

Podobně jako prezident Zeman, který při návštěvě Vyšních Lhot odmítl navštívit uprchlické zařízení, neb se prý s nezvanými nesetkává, nevidí ani Klaus důvod, proč by měl politik legitimizovat běžence svojí návštěvou. „V zařízení tohoto typu jsou migranti, kteří prošli načerno. Podlezli plot nebo závoru. Navíc nevíte, jestli nejsou ve vlastní zemi považováni za zločince,“ objasnil Klaus, proč se nechce s běženci setkat. Falešná selfíčka, která si s uprchlíky pořizuje kancléřka Merkelová, jsou dle jeho názoru nedůstojná.

V souvislosti s uprchlickou krizí označuje Klaus za do očí bijící údajnou lživost a faleš nefér přístup k jednotlivým zemím Evropské unie. Poukazuje na to, že v Německu jsou zapalovány azylové domy, a nic se prý neděje. „Představte si, že by to někdo nedejbůh zkusil tady. Češi by byli ten den vylučováni z Evropské unie,“ nelíbí se exprezidentovi.

V rozhovoru pro deník Blesk Klaus také uvedl, že s povinnými kvótami na přerozdělování uprchlíků nesouhlasí, a kdyby bylo na něm, nepodřídil by se Evropské unii. „Podíváte-li se tady z našeho okna, tak uvidíte takového prostoru a zeleně, že by se tam daly postavit tisíce stanů či takových těch maringotek, ve kterých bydlí dělníci. Lidská komunita je ale něco jiného než množství sardinek, které se dají naskládat na jedno místo,“ míní český exprezident.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…