Chybí nám prý dětský ombudsman. Šabatová odhalila, na co si nezletilí obvykle stěžují

06.08.2017 17:03 | Zprávy
autor: vef

Co se zadluženými rodiči, hrozícími exekucemi a jak řešit rozvod? I na to se ptají veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové děti a mladiství. Píše o tom server iDnes.cz a poukazuje na to, že Česko jako jedna z posledních zemí Evropské unie nemá dětského ombudsmana.

Chybí nám prý dětský ombudsman. Šabatová odhalila, na co si nezletilí obvykle stěžují
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ombudsmanka Anna Šabatová při setkání s občany v Prostějově

Ombudsmanka Anna Šabatová vyřizuje podle všeho záležitosti dětí přednostně. „Dětskými podněty se můžeme zabývat jen v mezích zákona o veřejném ochránci práv,“ uvedla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková s tím, že veřejná ochránkyně práv se tedy může věnovat jen stížnostem, které se týkají orgánů státní správy nebo diskriminace. „Snažíme se dětem poradit, vysvětlit jim situaci, nasměrovat je,“ uvedla. Pro děti je zřízen i speciální web.

Jak mluvčí uvedla, dětské podněty se nejčastěji týkají sporů v rodině, kdy například dítě po rozvodu se nechce stýkat s jedním z rodičů nebo si naopak přeje být s tím druhým. To je i případ nejmladší loňské žadatelky, která podala ombudsmance podnět. Šlo o sedmiletou dívenku, která si přála zůstat s otcem, po rozvodu však byla svěřena do péče matky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…