Chytrá karanténa: AstraZeneca sníží dodávky o 73 procent, dopad na ČR se neví

14.03.2021 7:25 | Zprávy
autor: čtk

Firma AstraZeneca sníží dodávky vakcíny proti covidu-19 do Evropy o 73 procent. Dopady na Česko zatím nejsou jasné, uvedli na twitteru zástupci Chytré karantény. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezřením na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.

Chytrá karanténa: AstraZeneca sníží dodávky o 73 procent, dopad na ČR se neví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

„Jak se to dotkne ČR, ještě nevíme. Intenzivně to ale řešíme. Pokusíme se rozhodnutí centrály změnit. Pracujeme i na navýšení a urychlení dodávek dalších vakcín,“ napsali zástupci Chytré karantény.

Omezení dodávek do EU oznámila firma už v pátek. Do konce března dodá 30 milionů očkovacích dávek a za celé letošní první pololetí 100 milionů. Původně mělo do konce června přijít 220 milionů dávek. Snížení v prvním kvartálu avizovala firma už před několik týdny. Místo slíbených nejméně 80 milionů dávek dodala polovinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Derby

Mně přijde, že to, co se odehrálo na derby se děje jen ve fotbale. Proč je otázka. Ptám se i na váš návrh řešení? Máte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš si počkal na redaktora Novinek. „Budu kandidovat v roce 2200“

15:55 Babiš si počkal na redaktora Novinek. „Budu kandidovat v roce 2200“

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády opět perlil, když rozmlouval s novinářem…