Chytrý, loajální a nepodléhá neziskovkám. Seznamte se s mužem, který má nahradit Dienstbiera

12.11.2016 7:49

Chytrý, ambiciózní a vždy loajální premiéru Sobotkovi. Takový je prý nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Chytrý, loajální a nepodléhá neziskovkám. Seznamte se s mužem, který má nahradit Dienstbiera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD
reklama

Připomíná, že ve volbách v roce 2010 tehdy devětadvacetiletého poslance zařadili na poslední místo sociálnědemokratické kandidátky v Pardubickém kraji. Voliči však kroužkovali odspodu a z devatenáctého místa Chvojku posunuli až na druhé a do Sněmovny. Tehdy se ještě poslanec ve Sněmovně rozkoukával, až v posledním roce funkčního období si vyzkoušel post, z něhož může zkušenosti čerpat i teď – šéfování sněmovnímu podvýboru pro lidská práva.

Jak dále Mladá fronta Dnes píše, přesto s ním v dalších sněmovních volbách v roce 2013 v pardubické ČSSD opět do čela nepočítali – Chvojka je však překvapil podruhé, když díky hlasům voličů „přeskočil“ čtyři nejvýše postavené členy kandidátky a do Sněmovny se dostal opět.

Pak si jeho úspěchů všiml Sobotka. Perspektivního poslance a právníka potřeboval poté, co u něho kvůli lánské schůzce upadl v nelibost Jeroným Tejc. Jak jen to šlo, začal se Chvojka objevovat v důležitých funkcích – místopředseda poslanců ČSSD, ústavně právního výboru i stínový ministr spravedlnosti.

„Chvojka je chytrý, ambiciózní a naprosto loajální Sobotkovi. Taky myslím, že nebude podléhat neziskovkám jako Dienstbier,“ cituje list jednoho z vlivných členů ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…