Cikrt účtuje s lékařem Stránským za jeho výrok o "demenci" Zemana

20.03.2016 16:45

Zatímco lékař Martin Stránský na dálku diagnostikoval Miloše Zemana, který podle něj projevuje znaky demence, bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví a publicista Tomáš Cikrt s něčím takovým nesouhlasí.

Cikrt účtuje s lékařem Stránským za jeho výrok o "demenci" Zemana
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

Cikrt ve vysílání Českého rozhlasu uvedl, že Stránského vyjádření je nepatřičné. „Lékař nemůže diagnostikovat na dálku, nemá žádné podklady, ze kterých by mohl udělat hodnověrnou diagnózu, nemůže nás informovat o zdravotním stavu pacienta, který k tomu nedal souhlas,“ uvedl Cikrt.

Celý text je ZDE.

Podle něj je možné ale diskutovat o tom, jak životní styl může zasáhnout do chování politika. „Lékaři si mohou udělat odbornou konferenci na toto téma, ale není možné diskutovat stylem, že budeme hovořit o Zemanovi slovy, jaká použil doktor Stránský,“ upozornil bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Lékař Jan Hnízdil souhlasí s tím, že říci o hlavě státu, že trpí alkoholickou demencí, je skutečně neetické a neprofesionální.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…