Čína má zájem dostavět Jadernou elektrárnu Temelín

28.08.2014 18:05 | Zprávy
autor: pas, čtk

Číňané mají v případě vypsání nového tendru zájem dostavět Jadernou elektrárnu Temelín. Českému rozhlasu - Radiožurnálu to řekl ministr průmyslu Jan Mládek. Mluvčí ministerstva František Kotrba řekl, že podobná nabídka platí i pro případný tendr pro Jadernou elektrárnu Dukovany.

Čína má zájem dostavět Jadernou elektrárnu Temelín
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

„Pan ministr informoval o tom, že se na něj dnes obrátil představitel vlády Čínské lidové republiky s tím, že v případě, kdyby Česká republika vypisovala tendr na dostavbu Temelína nebo Dukovan, tak čínská strana by měla zájem se tohoto tendru zúčastnit," řekl Kotrba.

Zájem zúčastnit se případného nového tendru už v červenci oznámila korejská společnost KEPCO. Zadávacího řízení na dostavbu dvou bloků Jaderné elektrárny Temelín, které společnost ČEZ zrušila v dubnu, se přitom asijské země neúčastnily. Trojici uchazečů tehdy tvořily americko-japonská firma Westinghouse, rusko-české konsorcium MIR.1500 a francouzská Areva, která ale byla z tendru vyřazena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

18:35 Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

„Já vám podávám ty informace, které jsou objektivní. A teďka se soustřeďte, teď uslyšíte něco, co js…