Číňané žasli. Přestaňte obchodovat s lidskými orgány, hlásali demonstranti. Proč Tvrdík nereaguje, skandovali

16.06.2015 15:53

FOTO UVNITŘ O konkrétních projektech v oblasti zdravotnictví jednají na vůbec prvním podobném summitu v Praze zástupci Číny s ministry zdravotnictví šestnácti zemí střední a východní Evropy. Ne všem se ale postoje Číny líbí. ParlamentníListy.cz totiž navštívily skupinu protestující přímo v centru naší metropole.

Číňané žasli. Přestaňte obchodovat s lidskými orgány, hlásali demonstranti. Proč Tvrdík nereaguje, skandovali
Foto: Tomáš Nový
Popisek: Protičínský manifest v centru Prahy
reklama

Ačkoli prakticky všechna česká média chválí kongres a jeho výsledky, ParlamentníListy.cz hovořily hned s několika lidmi, jimž se asijská velmoc a její přístup k lidskému zdraví nelíbí. Svou nevoli dali najevo v centru Prahy, a to přímo před hotelem Hilton, kde jsou někteří z ministrů ubytovaní. Desítky protestujících stály před budovou dlouhé hodiny.

„Obchoduje se tam s orgány, popravují se lidi a kdokoli o tom napíše, nebo se zmíní, může čekat tvrdý trest," řekl naší redakci muž, který si nepřál být jmenován. „Pakliže tady funguje jakási česko - čínská podnikatelská komora, ať s námi diskutují a řeknou, kolik mrtvých v Číně kvůli obchodu s orgány je," uvedl ve výrazném rozčílení pan Michal z Prahy. „Do Číny bych nejel, bál bych se o život," doplnil s tím, že se opakovaně pokoušel kontaktovat někdejšího ministra obrany Tvrdíka a prezidenta česko – čínské Komory Chan Chauto. „Ti nejsou schopní ani odpovědět na email, tak co čekáte?!" dodal.

Na stránkách smíšené česko - čínské komory o protestech opravdu není ani zmínka. Jen avízo, že se "v Praze uskuteční Summit ministrů zdravotnictví zemí střední a východní Evropy a Číny."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

20:20 Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

ANKETA Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Tomáše Petříčkem (ČSSD) dnes označili …