Církve se prý vehementně zapojily do pomoci běžencům. I když jim za to vyhrožují

18.10.2015 19:35

České církve se opravdu začaly starat o pomoc uprchlíkům, a to přímo těm syrským. Díky Diakonii Českobratrské církve evangelické do Česka zamíří čtyřčlenná rodina se dvěma dcerami, na jejichž podporu bylo vybráno přes 100 tisíc korun. Pomáhají i jednotliví faráři. Jeden z nich podle vlastních slov čelí výhrůžkám i od lidí, kteří se hlásí ke skupině Islám v ČR nechceme.

Církve se prý vehementně zapojily do pomoci běžencům. I když jim za to vyhrožují
Foto: Theatlantic.com
Popisek: Homs v Sýrii

„Syrští manželé a jejich dvě malé děti jsou vlastně na naše poměry nezvyklými uprchlíky – jako jedni z mála běženců chtějí najít nový domov v České republice. Matka a její dvě malé dcerky mají totiž kromě syrského také české občanství,“ informuje server Aktuálně.cz. Ve veřejné sbírce bylo pro rodinu vybráno 117 tisíc korun. Z těchto peněz se bude rodině půl roku hradit byt, školka pro děti a kurzy češtiny, aby si rodiče mohli co nejdříve najít práci.

Další dobrovolníci včetně těch z církví nosí hračky, plínky nebo boty dětem uprchlíků do Bělé-Jezové. Mnohé děti totiž mají jen jedny boty, a to ty, ve kterých přešly poušť. „Už v Bibli se Kristus ztotožňuje s uprchlíky. V jednom ze žalmů Nového zákona se zase potkává s těmi, kdo jsou na tom nejhůř,“ popisuje farář Mikuláš Vymětal.

Ten také prozradil, že na sociální síti Facebook čelí výhrůžkám např. od lidí, kteří se hlásí ke skupině Islám v ČR nechceme, přesto nehodlá s pomocí bližním přestat. Právě církve totiž musejí ukázat, co je smyslem křesťanství – pomoc bližnímu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…