Čižinský vyhlásil „na sedmičce“ stav klimatické nouze. A ze sousední radnice se mu neuvěřitelně vysmáli: Nabízíme humanitární pomoc...

24.05.2019 11:50

Místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09) si tropí žerty z kroků vedení radnice Prahy 7. Prý je připraven poskytnout humanitární pomoc všem uprchlíkům z Prahy 7, kteří snad zaklepou na brány Prahy 8 v nejbližších hodinách.

Čižinský vyhlásil „na sedmičce“ stav klimatické nouze. A ze sousední radnice se mu neuvěřitelně vysmáli: Nabízíme humanitární pomoc...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vyjeli ve dvou historických a jedné moderní tramvaji
reklama

V českém hlavním městě to žije. Místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09) očekává, že se do této městské části přesunou uprchlíci z Prahy 7. Proč by měli zděšeně prchat z jedné městské části do druhé? Kvůli klimatické nouzi, kterou vyhlásil starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Vážení spoluobčané, předstupuji před Vás s naléhavou výzvou! Kolega Čižinský, starosta sousední MČ Praha 7, vyhlásil včera, 22.5.2019, ve své městské části stav klimatické nouze. Jakožto místostarosta Prahy 8 vnímám se znepokojením závažnost této tragické situace a dobře si uvědomuji, že životní podmínky v Praze 7 jsou zcela katastrofální. V uších mi znějí slova Grety Thunberg: ‚I want you to panic like your house is on fire!‘ Jak vidíte na fotografii, řádně jsem zanesl nově vyhlášený stav do mapy ve své kanceláři. Žádám všechny, aby – pokud je to jen trochu možné – zrušili všechny své plánované cesty na postižené území Prahy 7! Současně konstatuji, že vedení Prahy 8 je připraveno poskytnout humanitární pomoc uprchlíkům z Prahy 7, jejichž vlnu v nejbližších dnech očekáváme,“ napsal v nadsázce na sociální síti Facebook.

Některé své spoluobčany tím pobavil a rozhýbal jim bránici smíchem. Ocenili, že se politik nezdráhá občas si udělat z něčeho srandu.

Jiné ovšem Tatranský pořádně naštval. V diskusi pod svým příspěvkem si dokonce vysloužil označení „idiot“. Nespokojenci Tatranskému napsali, že se projevuje jako člověk, který se víc stará o své zviditelňování na sociální síti Facebook, než o to, aby neodrazoval potenciální voliče TOP 09 ve volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…