Členem vlády s trestně stíhaným člověkem v čele bych nebyl, říká důrazně Bělobrádek

16.09.2017 13:51

KDU-ČSL by trestně stíhaného člověka do vlády neposlala. Uvedl to v rozhovoru pro Deník.cz šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Mimo jiné také pohovořil o předvolební kampani i o prioritách strany.

Členem vlády s trestně stíhaným člověkem v čele bych nebyl, říká důrazně Bělobrádek
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu
reklama

Úvodem se Bělobrádek vyjádřil také k navýšení platů učitelů. „Určitě musíme učitelům navýšit platy daleko razantněji. Jsem přesvědčen, že 130 procent průměrného platu je mez, na kterou je nutné se dostat. Jde o investici do kvality školství, neboť tu z podstatné části tvoří pedagog,“ zmínil jasně Bělobrádek.

Lidovci podle jeho slov navrhují také společné pojištění manželů jako princip důchodové reformy. „Když jeden z manželů chodí do práce a druhý je s dětmi doma, jsou to velké výkyvy. Maminky jsou ve finále potrestány nízkým důchodem za to, že mají děti a starají se o ně. To považujeme za nespravedlivé. Nechceme revoluční snižování sociálních odvodů, spíš by mělo jít o motivační parametrické změny, které by kompenzovaly náklady na vyživované děti,“ dodal předseda lidovců. Jeho strana přichází rovněž s koncepcí dostupného bydlení.

Bělobrádek se vyjádřil i k plánům hnutí ANO, že by se měla sloučit ministerstva zemědělství a životního prostředí. „Ministerstvo zemědělství by nemělo být v některých agendách konkurencí pro životní prostředí, například by dávalo smysl, aby oblast vod byla plně pod zemědělstvím. Rušení ministerstev je populární předvolební rétorika, ale podstata je přece jinde, a to v konkrétní náplni práce toho kterého úřadu,“ sdělil. 

  • Rozhovor najdete ZDE

Své pak řekl také k elektronizaci, jež by podle něj znamenala velkou úsporu ve zdravotnictví či ve výplatě sociálních dávek. Předvolební kampaň podle jeho slov však ještě nezačala, tedy její horká fáze. „Když se podíváte do ulic, neodehrávají se tam billboardové orgie jako v minulosti, což je dáno i přijetím zákona o financování politických stran. Není sice dokonalý a v některých pasážích se bude muset opravit, protože nový dohledový úřad po nás občas chce i blbosti, ale to se vytříbí. Omezení finanční částky na kampaň a její kontrola se projevilo pozitivně, takže nejsme pod palbou vyretušovaných obličejů na každém rohu,“ řekl jasně Bělobrádek.

Závěrem pak Bělobrádek vyloučil, že by se mohl stát členem vlády, v jejímž čele by stál trestně stíhaný člověk. „Já určitě v takové vládě nebudu, pokud bych takovou nabídku vůbec dostal,“ sdělil. 

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo

9:32 Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo

Herečka Aňa Geislerová má k ativismu blízko. Když do Česka přijela lídryně běloruské opozice Cichano…