Co by se dělo, kdyby se stal prezidentem kníže Schwarzenberg? Prognóza končí tím, že se Miloš Zeman stejně vrací oknem

23.02.2016 22:34

Časopis Týden přinesl rozhovor s Karlem Schwarzenbergem (TOP 09), v němž politik vyjádřil lítost nad tím, co se v Česku děje, jak se vyjadřují mnozí politici o uprchlické krizi. Na serveru zmíněného týdeníku se však objevila také úvaha, jak by to dnes v Česku vypadalo, kdyby se před třemi lety stal prezidentem kníže. Prezident by hodně spal. Bohuslav Sobotka (ČSSD) by jakožto „sluníčkář" padl a premiérem by se stal Miloš Zeman.

Co by se dělo, kdyby se stal prezidentem kníže Schwarzenberg? Prognóza končí tím, že se Miloš Zeman stejně vrací oknem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg hovoří

Karel Schwarzenberg se stává prezidentem. Miloš Zeman zdrceně odjíždí na Vysočinu a dlouho nezvedá telefon, neboť má virózu. Prezident Schwarzenberg se „proslavil“ téměř půlhodinovým spánkem u korunovačních klenotů. Své prezidentské projevy přináší ve stoje, ale také u nich spí. Po pádu vlády Schwarzenberg jmenuje novou premiérkou Miroslavu Němcovou. A ta zemi vklidu dovede k řádným volbám.

Protože vládne bez skandálů, protestní hnutí ANO Andreje Babiše stěží dosáhne na pět procent. Rodí se nová vláda ČSSD, Úsvitu a lidovců, která začíná debatovat o uprchlické krizi. V opozici se ocitají Babiš a Miroslav Kalousek (TOP 09), který si sice hraje na Havla, ale není mu to k ničemu.

Celý text najdete zde.

„Angela Merkelová si mezitím zve Karla Schwarzenberga do Berlína. „Díky, jste v té střední Evropě jediní úplně normální,“ říká mu a na následné tiskové konferenci zve všechny uprchlíky do Česka, což je úplně super. Robert Fico to z Bratislavy kritizuje a mimo jiné posílá na Pražský hrad autentické video ze serveru Vlasteneckelisty.cz, kde osmdesát uprchlíků znásilňuje holčičku a navíc ji přitom obléká do hidžábu a omotává bombou,“ stojí v úvaze.

Premiér Sobotka opatrně přiznává, že se na uprchlickou krizi dívá stejně jako prezident Schwarzenberg a pomalu ztrácí vliv ve straně. Je čím dál slabším premiérem, až náhle padne úplně. Kdo přijde místo něj? Z mlh Vysočiny vystupuje Miloš Zeman a říká, že k nám uprchlíky nikdo nezval.

„Miloš Zeman! Nový předseda ČSSD. Nový premiér. Česko vstupuje do politických Senility Wars. Prezident versus premiér. Teprve teď to bude zábava,“ končí úvaha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…