Co na těch Kavkách hulí za matroš? ptá se Michal Hašek a přikládá FOTO

7. 5. 2016 9:55

Obrázek z včerejšího večerního vysílání veřejnoprávní České televize sdílel na svém facebookovém profilu jihomoravský hejtman Michal Hašek. Pobavil jej titulek, který ve zprávách zachytil.

Co na těch Kavkách hulí za matroš? ptá se Michal Hašek a přikládá FOTO
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Michal Hašek
reklama

„Andrej Babiš (ANO), premiér“ je totiž napsáno u popisu současného ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. „Lidi, co na těch Kavkách hulí za matroš?“ ptá se Hašek. 


(Facebook: Michal Hašek)

Lidé v komentářích následně reagují. „Pane hejtmane, to je moc. Premiér Hašek zní lépe,“ napsal například Venca Vašík Ujčík. „Aspoň víme, co se chystá a kdo bude dalším premiérem,“ napsala se smíchem Gabriela Goldová - Dobrodinská. 

Hašek se na Českou televizi dívá kriticky již delší čas, naposledy byl hostem ve středu v pořadu Události, komentáře, kde vysvětloval skutečnost, že stál po boku ruských motorkářů Nočních vlků, kteří projížděli Brnem. Moderátora Lukáše Dolanského při vysílání okřikl, že lže. 

„Já si myslím, že Noční vlky mediálně vyrábějí česká média. Já jsem tam viděl asi dvacet ruských motorkářů. Byli tam ale i čeští a slovenští motorkáři, ale o těch vy mlčíte. Já jsem se poklonil oběti padlých vojáků ze druhé světové války... Vzdal jsem čest tomu, že v dubnu 1945 padli za svobodu Jihomoravského kraje a za svobodu Československa,“ zdůraznil v pořadu. Památce padlých se poklonil s ruským generálním konzulem v Brně a odmítá, aby se z toho dělalo nějaké divadlo.

Moderátor Lukáš Dolanský Haškovi připomněl, že Noční vlci jsou na sankčním seznamu USA, protože se tento motorkářský klub přihlásil k anexi Krymu Ruskem. „Pane redaktore, vy lžete divákům České televize. Tady toto byli lidé, kteří byli vpuštěni do schengenského prostoru, a já věřím příslušným orgánům na hranicích EU, které je prověřily,“ okřikl Hašek Dolanského. Ten si to ovšem nedal líbit: „Já si vyprošuji, abyste mi říkal, že lžu,“ ohradil se. A zopakoval, že Noční vlci jsou na sankčním seznamu a ruští motorkáři, kteří zavítali do Brna, se k Nočním vlkům hlásí. „Ale vy jste Česká televize, vy nejste tiskový orgán americké vlády,“ rozkřikl se znovu hejtman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…