Co ten Sobotka vlastně dělá, nechápe Jiří Pospíšil. Juncker se tu usmíval, a za pár dní na nás podal žalobu

14.06.2017 19:11

Moderátorka Zuzana Bubílková ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala europoslance Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09. Fakt, že Evropská komise zahájila řízení s Českem, protože nepřijímáme migranty, je podle Pospíšila jen zastíracím manévrem. Má zastínit skutečnost, že systém kvót nefunguje. I navzdory tomu je prý lepší jednat s Bruselem než s Moskvou.

Co ten Sobotka vlastně dělá, nechápe Jiří Pospíšil. Juncker se tu usmíval, a za pár dní na nás podal žalobu
Foto: TV Prima
Popisek: Jiří Pospíšil hostem Partie na TV Prima
reklama

„Mě velmi mrzí, že Evropská komise místo toho, aby se snažila dohodnout se zeměmi, které uprchlíky nechtějí, zjistila, že systém kvót nefunguje. Mělo být rozděleno 160 tisíc migrantů, ale přerozděleno bylo jen 18 tisíc. Evropská komise se proto rozhodla vystřelit a bohužel si k tomu vybrala Česko, Polsko a Maďarsko,“ posteskl si europoslanec.

Koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL měla být ve věci uprchlických kvót mnohem aktivnější. Pospíšil je bytostně přesvědčen, že ministr vnitra Milan Chovanec měl objet své partnery. Vláda měla také své partnery tlačit do kouta a říci jim, že jestli projdou kvóty, tak se Česko postaví na odpor v otázkách, kde je třeba docílit souhlasu všech 28 členských států. Jinými slovy, česká vláda měla politiky z jiných zemí „tak trochu vydírat“, uvedl Pospíšil.

Politik nechápal, co dělal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), když byl v Praze na návštěvě předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Tito dva politici se v Praze na sebe usmívali, jenže když se Juncker vrátil do Bruselu, podal žalobu na Česko. Pospíšil by rád věděl, zda se tomu český premiér Sobotka snažil zabránit.  

„My sice ty lidi rozdělíme po Evropě, ale ti lidé odejdou do zemí, kde mají své komunity,“ zdůraznil Pospíšil. „Evropská komise se tuto skutečnost snaží zastřít tím, že útočí na Česko. A to EU nepomůže. Posílí to u nás před volbami radikální strany a pomůže to Rusku,“ rozčílil se host.

Jedním dechem dodal, že je sice velkým kritikem kvót, ale pořád je lepší spolupracovat s ostatními zeměmi v rámci EU. Pokud bychom nebyli členy EU, posílil by se u nás vliv Kremlu a o to prý Pospíšil ani trochu nestojí. „Platí základní rovnice: čím méně Bruselu, tím více Moskvy,“ varoval Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…