Covid: Řítíme se do řiti, napsala novinářka, když viděla tyto údaje

17.02.2021 7:40

Ministerstvo zdravotnictví pravidelně zveřejňuje informace o volných kapacitách lůžek v nemocnicích. Poslední čísla jsou velmi varovná. V celém Česku už je volných jen 14 procent lůžek na JIP/ARO. Jde o 592 lůžek z 3965 v celé zemi. „Řítíme se do ř*ti,“ napsala k tomu investigativní reportérka Eliška Hradílková Bártová.

Covid: Řítíme se do řiti, napsala novinářka, když viděla tyto údaje
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

V celém Česku už je volných jen 14 procent lůžek na JIP/ARO. Jde o 592 lůžek z 3965 v celé zemi. Ministerstvo čísla rozepsalo i po jednotlivých krajích. Tam, kde je volných jen 10 procent nebo dokonce méně lůžkové kapacity, vybarvil resort čísla varovnou červení.

Varovně svítí Praha, kde už je volných jen 5 procent lůžek na JIP/ARO. Vedle Prahy vysílá varovný signál Ústecký kraj, kde je volných 10 procent lůžek a nejpostiženější Karlovarský kraj, kde to je 8 procent lůžek.

Česko má problém

V krajích, kde je volných 11 až 30 procent lůžkové kapacity, svítí dlaždice žlutě. Tam, kde volná kapacita lůžek přesahuje 30 procent, jsou dlaždice bílé.

V Praze je 979 lůžek na JIP/ARO a z toho už je volných jen 56. Jedná se o 5 procent volných lůžek z celkové kapacity. Ve Středočeském kraji je volných 33 lůžek JIP/ARO z 260, v Karlovarském kraji, který momentálně patří k nejpostiženějším, je to jen 7 volných lůžek na JIP/ARO. V Ústeckém kraji je to 25 lůžek z 244. V Královéhradeckém kraji, kde se také nákaza šíří, je to 30 lůžek z 230. Naproti tomu v Jihomoravském kraji je to 99 lůžek na JIP/ARO z 574.

Česko má problém

Investigativní reportérka Deníku N Eliška Hradílková Bártová má pocit, že se řítíme do propasti. Na sociální síti Twitter totiž prezentovala ještě horší čísla. "Tak v celé Praze už jen 4 volná místa na ARO/JIP pro covid pacienty. Řítíme se do řiti. La pardon...,“ konstatovala.

Česko má problém

Česko má problém

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…