Covid? Zvěsti o zavírání. Velké změny v přístupu

29.11.2022 9:11 | Ze sítí

V Číně už skončily protesty proti koronavirovým opatřením, když proti demonstrantům zakročila policie. Politika „zero covid“ však pokračuje dál. V Kantonu se dokonce staví masivní karanténní tábor pro až 250 tisíc lidí. „Číňan se zase na něco chystá,“ komentoval záběry investor Radovan Vávra. Demonstrantům popřál štěstí i novinář Tomáš Etzler, který se minulý rok vyjádřil, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle“.

Covid? Zvěsti o zavírání. Velké změny v přístupu
Foto: Repro Twitter
Popisek: Karanténní tábor v Kantonu

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

58%
42%
hlasovalo: 17007 lidí
Ačkoliv ve většině světa se už od protikoronavirových opatření ustoupilo a i parazitolog Jaroslav Flegr s ohledem na nízký počet hospitalizací tuší „konec-zvonec“, v Číně se stále praktikuje politika „zero covid“, tedy drastická opatření v případě, že se nemoc někde objeví. Ovšem i v Číně, kde jsou protesty postihovány mnohem drastičtěji než například v Evropě, se proti těmto opatřením protestuje.

Jak informuje britská BBC, protesty už ustaly, když proti demonstrantům zakročila policie. V některých městech je zvýšená aktivita policie a některé protesty byly buď potlačeny nebo ani nezačaly. Například v Pekingu se dle BBC policie shromáždila na místě, kde měl protest proběhnout, a v Šanghaji zase vztyčila bariéry podél plánované trasy protestního průvodu a navíc policie preventivně zatýkala.

Dokonce i v řadách zahraničních novinářů. Zadržen byl žurnalista BBC Ed Lawrence a BBC se proti tomuto zadržení ohradila. Lawrence policie zadržovala údajně několik hodin a při zatýkání ho prý policisté bili a kopali. Policie uvedla, že žurnalistu zadržela „pro jeho vlastní dobro“, aby od protestujících nechytil covid.

V Kantonu zase podle serveru Wion vzniká karanténní středisko pro 250 tisíc lidí, protože v pátek zde bylo zjištěno 7000 pozitivních na covid. Záběry už se objevily na sociálních médiích.

Kde je komentoval například investor Radovan Vávra. „Já vím, že žádnej kovid není, a že je to chřipka... Blablabla... Akorát že Číňan se zase na něco chystá,“ prohlásil.

Protestům se věnoval i novinář Tomáš Etzler, který byl dlouhou dobu v Číně zpravodajem ČT. Popřál demonstrantům v Číně a v Íránu hodně štěstí.

Jak mu ovšem někteří další uživatelé sociálních sítí neváhali připomenout, ještě před rokem byl Etzler tvrdě proti těm, kteří odmítali očkování a kvůli tomu i protestovali. Dokonce prohlásil, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mějte doma hotovost! Naléhavá rada ekonomky Šichtařové

17:55 Mějte doma hotovost! Naléhavá rada ekonomky Šichtařové

Lidé by podle ekonomky Markéty Šichtařové měli být připraveni na mimořádné situace, jako je blackout…