Ačkoliv ve většině světa se už od protikoronavirových opatření ustoupilo a i parazitolog Jaroslav Flegr s ohledem na nízký počet hospitalizací tuší „konec-zvonec“, v Číně se stále praktikuje politika „zero covid“, tedy drastická opatření v případě, že se nemoc někde objeví. Ovšem i v Číně, kde jsou protesty postihovány mnohem drastičtěji než například v Evropě, se proti těmto opatřením protestuje.
Jak informuje britská BBC, protesty už ustaly, když proti demonstrantům zakročila policie. V některých městech je zvýšená aktivita policie a některé protesty byly buď potlačeny nebo ani nezačaly. Například v Pekingu se dle BBC policie shromáždila na místě, kde měl protest proběhnout, a v Šanghaji zase vztyčila bariéry podél plánované trasy protestního průvodu a navíc policie preventivně zatýkala.
Dokonce i v řadách zahraničních novinářů. Zadržen byl žurnalista BBC Ed Lawrence a BBC se proti tomuto zadržení ohradila. Lawrence policie zadržovala údajně několik hodin a při zatýkání ho prý policisté bili a kopali. Policie uvedla, že žurnalistu zadržela „pro jeho vlastní dobro“, aby od protestujících nechytil covid.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas