Covid jako biologická zbraň? Je to jinak, říká Prymula

18.10.2020 15:30

Informací o koronaviru se šíří tolik, že pro řadu lidí přestává být snadné rozeznat, co je pravda, a co lež. Někteří se přiklánějí k nejrůznějším konspiračním teoriím, jak a za jakým účelem se tento vir na světlo světa vůbec dostal. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se rozhodl „vyvrátit mýty“ a nastolit ve věci pořádek. Konkrétně se zaměřil na články o umělém původu viru z pera molekulární bioložky a genetičky Soni Pekové z laboratoře Tilia.

Covid jako biologická zbraň? Je to jinak, říká Prymula
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Roman Prymula
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 20904 lidí
„Soňa Peková se tu snaží interpretovat různé fantastické weby ze Spojených států, ale bohužel ta informace se téměř nikdy nezakládá na pravdě, je naprosto nedokazatelná,“ upozorňuje v úvodu videa šéf resortu zdravotnictví, že viroložka prý předkládá dezinformace.

Teorii, že koronavirus je biologická zbraň USA, označuje Prymula za „bludy“. „Jsme v situaci, kdy viry tohoto typu nemohly být stvořeny tak, jak je na těchto webech prezentováno,“ upozorňuje dále.

Tisíce uživatelů šíří i na sociálních sítích informace o tajném čipování lidí během testu na covid-19. „Pokud by si někdo představoval, že ten čip je inkorporován do našeho těla prostřednictvím výtěrů, chci ubezpečit, že jsme v první etapě, tedy na jaře, měli s těmito výtěrovkami problémy a museli jsme používat různé náhradní výtěrovky. A tady nám Američané nepomáhali. Do té vaty, kterou jsme používali, asi čip omylem nezabloudil,“ uzavírá ministr Prymula.

Peková v rozhovoru pro Reflex.cz trvala na tom, že virus není přírodního původu. Přesvědčuje ji o tom podobnost s viry SARS, které jsou patentované, tedy podle ní uměle vytvořené. Argumentuje i rychlostí koronaviru a dalšími příklady. Sdělila, že ji velká vlna kritiky, která se na její hlavu snesla od kolegů, velmi mrzí.

Podle Pekové covid-19 skutečně do Vánoc zmizí. V laboratoři prý provádí stovky PCR testů, a ona vidí, že virus výrazně zeslábl. Prý k ní chodí lidé s obrovskými dávkami viru, kterým ale nic není. „To, co se tu rozpoutalo, není druhá vlna epidemie, ale druhá vlna šílenství,“ říká Peková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neví, proč protestují, hlavně že je sranda. Dostanou transparent proti Babišovi a zařvou si. Ivan Vyskočil odhalil „demonstrantku“ ze svého okolí

10:06 Neví, proč protestují, hlavně že je sranda. Dostanou transparent proti Babišovi a zařvou si. Ivan Vyskočil odhalil „demonstrantku“ ze svého okolí

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Protestní akce na Staroměstském náměstí „nadzvedla ze židle“ Ivana …