Cože? Alena Vitásková přinesla informace o soudci, který trápí Zemana

28.01.2019 9:14

Exšéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se ve svém komentáři zamyslela nad tím, kdo nás vlastně soudí.

Cože? Alena Vitásková přinesla informace o soudci, který trápí Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Vitásková
reklama

„Soudci, mající zisk ze solárních elektráren? Nebo soudci bydlící v bytech, určených pro sociálně potřebné s dotovaným nájemným, či soudci, pracující na zakázku? Soudce Baxa, soudce Elischer a další, kdo nás to vlastně soudí?“ zeptala se. 

Fotogalerie: - Pokorný vypovídal

Pokračovalo odročené líčení, ve kterém soud projed...
Pokračovalo odročené líčení, ve kterém soud projed...
Novinář Erik Best
Novinář Erik Best
Advokát Radek Pokorný
Pokračovalo odročené líčení, ve kterém soud projed...

Anketa

Podporujete prezidenta USA Donalda J. Trumpa? (anketa od 28.1.2019)

69%
hlasovalo: 4308 lidí

„Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu – soudce Baxa se přiznal, že se dá kupčit s rozsudky? To je závažné potvrzení situace v justici právě od bývalého soudce. Potvrdil to, co si velká část veřejnosti myslí. Jak si můžeme být jisti, že v jiném nátlaku soudce neodolal? Je soudce Baxa opravdu tak morálně čistý?“ poznamenala Vitásková se slovy, že soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel a kolik pobírá na dotacích.

Původní text ZDE

Následně popsala útoky na svou osobu a dehonestaci Energetického regulačního úřadu v době, kdy byla jeho předsedkyní. „Vitásková upozornila na tunelování veřejných financí právě v oblasti energetiky a zasloužila se o zastavení části podpor a tím zmírnění finančního dopadu v řádech miliard korun na občany a státní rozpočet. Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnami objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI. Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné,“ píše Vitásková.

„Institut AV zakládá registr státních zástupců a soudců, kteří vlastní, spoluvlastní, či jinak přijímají finanční prostředky ze solárních elektráren pořízených v období podivného solárního boomu. Zakládáme registr podivných rozhodnutí soudců a státních zástupců, jejich provázání na byznys, neřešení trestní činnosti atd. Občané, pište, my zveřejníme! Zahájili jsme tímto blog informací poškozených občanů OČTŘ. Požadujeme ‚Vymahatelnost spravedlnosti a práva pro všechny občany‘,“ zakončila Vitásková jako předsedkyně IAV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…