Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

02.12.2020 19:52

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie totiž podle jeho výkladu přichází se společnou integrační imigrační politikou. „EU nepomáhá, ale škodí,“ láteří také Okamura.

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Pod záminkou snahy integrovat imigranty ze zemí mimo EU se bude Unie fakticky pokoušet mluvit státům do záležitostí spadajících do jejich suverenity ve věci integrace cizinců a imigrantů a bude na to poskytovat peníze, což je podle mě nepřímá korupce a nástroj, jak přimět státy, aby přistoupily na multikulturní model integrace prosazovaný Bruselem,“ uvedl ve svém komentáři Okamura.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7294 lidí

Postoj hnutí SPD je však jiný – stát má hájit a chránit zájmy a práva především svých vlastních občanů. Ti mají být upřednostňováni před cizinci. „EU nám do toho nemá co mluvit! EU prosazuje opačný postoj a chce bojovat proti tzv. diskriminaci cizinců a imigrantů. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!“ dodal.

Evropská komise nabízí podle jeho slov unijním zemím finanční podporu z unijních fondů, aby se více snažily poskytovat lidem s mimoevropskými kořeny „rovný přístup ke vzdělání, zaměstnání, bydlení a lékařské péči“. „Migranti tu žijí s námi, patří mezi nás, není to dělení na ‚my a oni‘,“ řekla eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová. Tím demaskovala multikulturní postoj EU. Podle postoje hnutí SPD má stát hájit a chránit zájmy a práva především svých vlastních občanů a ti mají být upřednostňováni před cizinci, uvedl Okamura.

Podle něj máme jasný důkaz, že Evropská unie už naprosto otevřeně podporuje masovou imigraci a že říká, že EU potřebuje více imigrantů. Cituje v té souvislosti právě eurokomisařku Ylvu Johanssonovou, která má na starosti otázky migrace. „Neměli bychom mít méně migrantů, neměli bychom brát odpovědnost za přijímání méně uprchlíků. Ale měli bychom usilovat o to, abychom měli legální cesty pro více migrantů a pro více uprchlíků… migrace je normální,“ řekla Ylva Johanssonová. „Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Musíme z ní vystoupit, aby nás nezničila masovou imigrací,“ varuje Okamura.
 
A přináší další výrok eurokomisařky Johanssonové. „Migrace tu vždy byla a vždy tu bude. Migrace je součástí toho, co učinilo, že náš kontinent prosperuje. Minulý rok jsme měli více než tři miliony migrantů, kteří dostali povolení k pobytu v Evropské unii. Více než milion sem přišlo pracovat. Vloni se téměř 700 tisíc imigrantů stalo občany Evropské unie. Do Evropské unie máme velkou imigraci a potřebujeme ji… potřebujeme migranty,“ uvedla podle Okamury Ylva Johanssonová.
 
Plán má být podle všeho součástí Evropského pilíře sociálních práv, dodává dále Okamura informaci podle serveru Euractiv.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…