Čtenář kroutí hlavou nad profesorem od Jílkové. A Veleba dodává...

13.06.2015 16:17

Senátor Jan Veleba řekl své ke čtvrtečnímu pořadu Michaely Jílkové Máte slovo, kde to pořádně vřelo v debatě o uprchlících. Došlo na inteligenci některých českých vysokoškolských pedagogů a ke chvályhodné snaze prezidenta Miloše Zemana, který nechce profesorem jmenovat každého. Tak to alespoň vidí čtenář lukina, jemuž senátor odpovídal na dotaz.

Čtenář kroutí hlavou nad profesorem od Jílkové. A Veleba dodává...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba
reklama

Čtenář serveru ParlamentníListy.cz, vystupující pod označením Lukina, se podivoval nad vystoupením pana Milana Kohouta ve čtvrtečním pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové České televize.

„Je zřejmé, že úroveň některých vysokoškolských pedagogů budí přinejmenším údiv. Nemůžeme se příliš divit, když slyšíme názory mnohých teenagerů, že se doslova chytáme za hlavu (zářným příkladem v uvedeném pořadu byl suverénní urputný mladík sedící v obecenstvu, hlásící se stále o slovo, který ale poté neuměl odpovědět na konkrétní otázku paní Jílkové, i když ho o to opakovaně žádala). Nedivíme se prezidentu Zemanovi, že má problém se jmenováním některých vysokoškolských pedagogů profesory,“ píše čtenář.

Senátor Veleba mu dává za pravdu a profesora Kohouta staví do jedné řady s profesorem Martinem C. Putnou, jehož prezident Zeman také odmítl jmenovat před dvěma roky. Následně přidává jednu osobní zkušenost, kterou učinil při studiu sociologie a pedagogiky v Brně ještě za minulého režimu. Tehdy se dozvěděl, že je naše školství na velmi dobré úrovni, jenže dnes už to podle Veleby neplatí, a to ze tří důvodů.  

Další odpovědi senátora najdete zde

"Zaprvé to je celospolečenská krize hodnot a morálky (všerozhodujícím prostředkem jsou peníze), která samozřejmě zasahuje i vysoké školy. Zadruhé si myslím, že klesá úroveň vysokoškolských pedagogů a konečně třetí aspekt je ve špatně nastaveném systému fungování vysokých škol," píše senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…