Čunek bude kandidovat proti Bělobrádkovi na předsedu KDU-ČSL

27.05.2017 16:27 | Zprávy

Zlínský hejtman Jiří Čunek bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL. Do funkce byl navržen na dnešním sjezdu strany v Praze. Jeho soupeřem je dosavadní lidovecký předseda a vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, který získal nominaci už před sjezdem. V kandidátském projevu před volbou apeloval Bělobrádek na podporu vzdělávání, Čunek na podporu tradičních rodin, píše ČTK.

Čunek bude kandidovat proti Bělobrádkovi na předsedu KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

„Já si myslím, že je vždycky dobře, aby bylo více kandidátů. A pak je taky důležité, aby ostatní slyšeli naše pohledy na to, jak jít do voleb, co je důležité. Z toho může vzniknout zajímavá synergie,“ řekl Čunek novinářům k tomu, co ho ke kandidatuře vedlo. Svou kandidaturou chce také motivovat spolustraníky, protože když se dějí pouze očekávané věci, je to podle něj demotivační.

O očekávaném volebním výsledku nechtěl spekulovat, podotkl ale, že si věří. „Já jsem si v životě vždycky věřil, ale můj život nestojí na tom, jestli budu mít nějakou funkci,“ uvedl. Prohlásil také, že nikdy neplánoval, že by v případě neúspěchu ve volbě předsedy usiloval o funkci prvního nebo řadového místopředsedy strany.

Bělobrádek v kandidátském projevu uvedl, že lidovci musejí dbát o prosazování svých tradičních témat, jako je rodinná politika nebo solidarita. Zároveň je ale podle něj klíčové pro budoucnost podporovat vzdělávání, neboť na tom bude záviset budoucí prosperita Česka. Kladl také důraz na to, aby strana vystupovala jednotně.

Čunek naproti tomu v kandidátském projevu mluvil o tom, že by se lidovci měli víc soustředit na ochranu a podporu tradičních rodin s dětmi a vyslovil se i pro obnovení povinné vojenské služby, která podle něj slouží k větší sounáležitosti mezi sociálními vrstvami a podporuje vlastenectví. Čunek také podotkl, že by KDU-ČSL měla vystupovat razantněji, protože umírněné postoje podle něj působí jako moralizování, které voliči nemají rádi.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…