Čunek na sídlišti v Mostě: Hnus, špína! Romové hlučí do rána... Tohle se líbit nebude, vyšlo VIDEO

27.07.2021 9:39

Senátor Jiří Čunek byl do horní komory parlamentu zvolen za obvod Vsetín, ale své aktivity rozhodně neomezil jen na tento obvod. V létě vyrazil až do Mostu, do čtvrti Stovky, kde se potýkají s nepřizpůsobivými občany. Čunek sem přijel na žádost místních občanů a to, co viděl, ho šokovalo.

Čunek na sídlišti v Mostě: Hnus, špína! Romové hlučí do rána... Tohle se líbit nebude, vyšlo VIDEO
Foto: Archiv PL
Popisek: Bývalý hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 18323 lidí
Stovky jsou známým sídlištěm Mostu. Bloky domů zde začínají číslem 100. Jde o nejstarší část tzv. nového Mostu. Problémy s nepřizpůsobivými tu řeší celé roky. Už v roce 2011 tu byla v plánu rekonstrukce domů z peněz EU, ale lidé už tehdy pochybovali, zda to bude mít smysl. Kvůli několika jedincům, kteří ničili takřka vše, na co přišli.

O deset let později tu stále vládne neutěšená situace. Na místo se přijel podívat senátor Jiří Čunek a o své návštěvě sepsal mrazivé svědectví, které doprovodil videem a výmluvnými fotografiemi.

„Stovky, v současné době asi nejhorší místo na bydlení v Mostě. To jsou slova jak obyvatel Mostu, tak i jednoho městského policisty s kterým jsme mluvili. Chánov je prý už relativně v pořádku a ty nejhorší jevy se daří eliminovat. Naopak ve Stovkách se situace zhoršila s příchodem nových nájemníků nejen od nás, ale i ze Slovenska, či Maďarska. Do Stovek jsem přijel na žádost občanů, kteří zde normálně žijí, ale v poslední době se musí potýkat se všudypřítomnou špínou, nočním hlukem, nebo prodejem drog. Ze zoufalosti sepsali petici, kterou městské zastupitelstvo vzalo na vědomí,“ napsal senátor.

Situace ve Stovkách je podle Čunka natolik vážná, že ji chce probrat jak s primátorem města, tak s policií. Slyšel totiž, že tu v každém vchodě postává dealer drog a pokud je to pravda, podle Čunka to tak nelze nechat.

Čunek v Mostě

Primátorem Mostu je Jan Paparega z hnutí Pro Most. Město vede od roku 2014. Začínal v barvách TOP 09, ale v roce 2016 změnil politický dres a stal se členem hnutí Severočeši, které se proměnilo v uskupení ProMOST.

„Při mé návštěvě jsme to i zažili, když jsme se byli podívat v jednom z domů. Potkali jsme mladou ženu, evidentně zdrogovanou a zeptali se, kam jde? Odpověď byla, že pro dávku. Než se podíváte na video, tak je nutné napsat, že pár hodin před návštěvou v domě i okolí proběhl úklid,“ doplnil Čunek.

Čunek v Mostě

Lidé, kteří v domě bydlí, si podle Čunka nevědí rady, co udělat s tím ohromným nepořádkem v místních domech. Na schodištích se tu povalují odpadky, všude špína, lidé musí překračovat krabičky od cigaret, poházené plechovky a další nepořádek. Kdyby měl člověk popsat jedním výrazem to, co kolem sebe vidí, mohl by použít slovo „hnus“.

Před jedním z domů se povaluje rozbitá pohovka, zdi domů jsou uvnitř pomalované nejrůznějšími obrazci a některým lidem tu zoufalství ze situace přímo kouká z očí.

„Tady se nedá v noci dobře spát, Romové dostěhování ze všech koutů Československa tady hlučí do rána,“ zlobil se Čunek s tím, že tady je třeba zásahu policie i samosprávy.

Čunek v Mostě

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

15:37 STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

Premiér Petr Fiala po jednání vlády oznámil, že vláda neplánuje zavedení povinného očkování. „Důvody…