Czechoslovak Group se bude podílet na dodávce obrněných vozidel pro filipínskou armádu

19. 11. 2020 16:12

Až do Filipín poputují české podvozky, které budou součástí nových obrněných vozidel pro tamní armádu. Izraelská skupina Elbit Systems, která vede tým složený z nadnárodní korporace General Dynamics European Land Systems a českého průmyslového holdingu Czechoslovak Group, vyhrála tendr na nová obrněná vozidla pro filipínskou armádu.

Czechoslovak Group se bude podílet na dodávce obrněných vozidel pro filipínskou armádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tatra T-810
reklama
Vozidla nesoucí název Sabrah budou postavena na podvozcích Pandur II, které historicky vyrábí společnost Tatra Defence Vehicle spadající do českého průmyslového holdingu rodiny Strnadů. Druhý typ podvozku - ASCOD II - bude dodávat General Dynamics, Izraelci pak zajistí především věže a elektroniku.  
 

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20145 lidí
Filipínská armáda vítězný model, na kterém se podílejí i Češi, označuje jako "lehké tanky". Původní požadavek zněl na 144 kanonových obrněnců a 114 obrněných transportérů, a ačkoli byl později z finančních důvodů redukován, jedná se o další mezinárodní úspěch českých výrobců, kteří v týmu dokázali zvítězit nad indonésko-tureckou či jihokorejsko-tureckou konkurencí. Tým vedený značkou Elbit zvítězil zejména díky tomu, že nabídl opravdu komplexní a kompatibilní řešení. 
 
Celý vítězný program může být navíc zajímavý pro českou armádu, neboť jednou z možností řešení otázky budoucnosti tanků je lehký tank na šasi bojového vozidla. Logicky by se tedy nabízel právě ekvivalent pásového obrněnce Sabrah. 
 
Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group vznikl v roce 2014. Jako hlavní cíl si stanovil soustředit ve svém portfoliu průmyslové a strojírenské pilíře někdejšího Československa, postavit je na nohy a udělat z nich konkurenceschopné podniky pro 21. století. Dnes má tato skupina více než stovku firem, které jsou aktivní ve vývoji a výrobě špičkových bezpečnostních technologií.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…