Další estráda Novotného. Jednou vůl, vždycky vůl, vzkazují mu

15.06.2021 20:30

„Jednou vůl, navždy vůl,“ vzkazuje hnutí Trikolóra řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému (ODS) za jeho výstup ve vysílání CNN Prima NEWS, kde občany, kteří se nechtějí očkovat, označil za „debily“ a množství uznávaných lékařů s odlišným pohledem na vakcinaci po prodělání covidu-19 za „demagogy“. Ve vysílání starostovi oponovala poslankyně Trikolóry Tereza Hyťhová, jež také sklidila několik starostových výpadů. „Okamurova služtička,“ posmíval se jí a pak opět sepsul legendárního hokejistu Jaromíra Jágra. „Má mlčet, není nejostřejší tužka v penále,“ vzkázal sportovci.

Další estráda Novotného. Jednou vůl, vždycky vůl, vzkazují mu
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Starosta Řeporyjí za ODS, Pavel Novotný

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25068 lidí
Jágrův názor řeporyjský starosta zhodnotil hned úvodem rozhovoru své řeči, přičemž tradičně nešetřil vulgaritami. „Prostě v době, kdy tady debilové naskakují na to, jako paní Hyťhová, že se očkovat nemusejí nebo nemají nechat, tak v takové době je opravdu trapný se takhle vyjádřit. Nevyčítám Jardovi, že se nechtěl stát tváří (očkovací kampaně), on ho požádal pan premiér, aby se veřejně očkoval, a to je jedna věc z tisíce, ve které bych vyhověl panu premiérovi i já. Pokud ale Jarda nechce, má mlčet! Nemůže těm hlupákům, kteří živí tady paní Hyťhovou a spol., že se očkovat nenechá – to je kravina na kvadrát. Vědecky naprosto vyloučená,“ míní velmi exponovaný komunální politik.

Novotný si myslí, že je hokejistovo chování „až nebezpečné“ a skoro se jedná o „zločin“. Jágra též počastoval, že není „nejostřejší tužka v penále“.

Stojí si i za svým označením Jágra za „debila“, to dříve utrousil na svém twitteru: „Prosím vás, no, vy, pracující/hokejová rodina: to, že Jarda řekne takovou pitomost, neznamená, že to není pitomost. Jarda je i pro mě morální vzor. Ale tady jedná jako debil a hokejová rodina je dost blbá na to, aby ho někteří následovali. Prosím nenásledujte. I mistr se utne.“

Hyťhová si stojí za tím, že je očkování prospěšné, ale mělo by být dobrovolné a má být volba každého, zdali jej podstoupí. Vyzvala Novotného, ať neuráží občany, kteří se nechtějí očkovat: „Jak říkal pan ministr zdravotnictví, tak očkování je dobrovolné, to znamená, že je na každém, zda se nechá, či nenechá očkovat,“ řekla. Jágra se zastala.

Upozornila, že někteří odborníci mají protichůdné názory ohledně očkování po prodělání covidu, což moderátorka následně podložila i odkázáním na výroky imunoložky Zuzany Bílkové či kardiochirurga Jana Pirka, kteří upozorňují, že mnozí mají po prodělaném covidu stejné protilátky jako po očkování.

Novotný následně poslankyni napomenul, že by raději měla mlčet, a přirovnal ji k poslanci Lubomíru Volnému či lídrovi SPD Tomiu Okamurovi. „Nejsou dva proudy,“ tvrdí a vyhmátl si i lékaře a někdejšího olympionika Lukáše Pollerta, toho si také podal za jeho názor o vakcinaci a tvrdí, že se „praštil o futra“ a je „demagog“.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Starostovy urážky už Hyťhová vůči sobě ani dalším odborníkům s odlišnými názory nevydržela a starostu napomenula, ať lidi s odlišným pohledem na věc přestane urážet a „chová se slušně“. Novotný jí za to následně vpálil, že byla zvolena do Sněmovny za SPD a je „Okamurova služtička“. „Jsi z SPD, beruško,“ vpálil jí a ocenil ještě závěrem Evropskou unii za covid pasy.

Celý rozhovor můžete zhlédnout zde:Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…