Další nepříjemnosti z cesty prezidenta Zemana

28.01.2016 11:00

„Sobotka a kalašnikov“ není jediná „nepříjemnost“, která prezidenta Zemana během návštěvy Jihomoravského kraje potkala. Hovoří se také o tom, že na něj čekaly předem připravené otázky studentů a přemítá se, zda je prezident vůbec demokrat.

Další nepříjemnosti z cesty prezidenta Zemana
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil jihomoravský kraj

Po sociálních sítích koluje zpráva ČTK, která informovala o tom, že otázky, které studenti Střední vinařské školy ve Valticích na Břeclavsku kladli prezidentovi při jeho návštěvě, byly pečlivě předem připravené.

Zpravodaj ČTK zjistil, že vybraní studenti přišli na setkání s prezidentem s otázkami, které si předem sestavili s učitelkou českého jazyka. Ta jim je měla dokonce vytisknout. Po odchodu Zemana prý někteří v rozhovoru se zpravodajem ČTK neskrývali zklamání nad tím, že nebyl prostor na bezprostřední otázky. Některým z nich se nezdála šťastná až příliš velká příprava pedagogů na diskusi s prezidentem.

„Témata probírali předem žáci mezi sebou i s učiteli. Důvodem, proč měli otázky předem napsané, byla nervozita. Setkání s prezidentem se nekoná každý den,“ řekla ČTK ředitelka školy Ivana Machovcová. Setkání se účastnili žáci prvních a druhých ročníků, starší žáci byli na soutěži v řezu vinné révy.

Zaostalost a pasivní přihlížení zlu

Je prezident Zeman vůbec demokrat? zamýšlí se publicista Bohumil Sláma na svém blogu. K sepsání komentáře ho vedl jeden z výroků, které prezident Zeman pronesl během své návštěvy Jihomoravského kraje.

„Je zbytečné, abychom diktovali jiným zemím, jak mají žít, abychom jim předváděli svou představu lidských práv jako práv univerzálních, zatímco jsou euro-americká. Jinými slovy, jak říkal soudruh Stalin: Kdo bude svůj smrdutý čenich strkat do naší zahrádky, tak po něm dostane. I Stalin mohl mít někdy pravdu,“ citoval Sláma prezidenta Zemana.

Podle publicisty však spíše Západ udělal chybu, že své hodnoty do ostatního světa šířil málo a hlavně převážně nevhodnými způsoby. „Povinností každého slušného člověka je ‚strkat čenich do každé smrduté zahrádky‘, protože jak známo, kdo pasivně přihlíží zlu, stává se jeho součástí; jinými slovy, zlo se musí potírat vždy a všude, neboť v sobě má mimořádnou schopnost bujet,“ zdůrazňuje Sláma a ukazuje na Rusko, které je prý zdrojem napětí hlavně proto, že součástí Západu nikdy nebylo a že si proto nikdy nevytvořilo demokracii.

Publicista také konstatuje, že Zeman svými výroky obhajuje svou neobhajitelnou vstřícnost k totalitním, tj. nedemokratickým státům Rusku a Číně.  A proto se prý je třeba ptát, do jaké míry je Zeman demokrat, resp. zda jím vůbec je. „Toho špatného Zeman nadělal ke dnešnímu dni až příliš. Je nepochybně známkou naší zaostalosti a pasivního přihlížení zlu, že mu to stále tolerujeme,“ uzavírá publicista.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…