Další odmítnutí Rusnokovi: Špicar nepřijal nabídku stát se ministrem životního prostředí

01.07.2013 13:45

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar odmítl nabídku designovaného premiéra Jiřího Rusnoka na místo ministra životního prostředí. Špicar o tom dnes informoval ČTK.

Další odmítnutí Rusnokovi: Špicar nepřijal nabídku stát se ministrem životního prostředí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

"Přestože si důvěry pana premiéra velmi vážím, rozhodl jsem se jeho nabídku nepřijmout. V omezeném čase, který bude mít tato vláda k dispozici, by s největší pravděpodobností nebylo možné dostatečně kvalitně připravit a prosadit legislativní návrhy, které považuji za klíčové, jako je například zákon o odpadech a další," uvedl Špicar. Odmítnutí nabídky zdůvodnil také tím, že by nerad odcházel od rozdělané práce v Aspen Institute Prague a Svazu průmyslu a dopravy.

Špicar je kromě svého působení ve Svazu průmyslu a dopravy ČR rovněž ředitelem české pobočky amerického think tanku Aspen Institute, jejíž vznik finančně podpořil miliardář Zdeněk Bakala. V minulosti pracoval jako ředitel vnějších vztahů automobilky Škoda Auto.

Ekologické Hnutí Duha minulý týden uvedlo, že by Špicar neměl nabídku na post ministra životního prostředí přijímat. "Radek Špicar je chytrý, vzdělaný a rozumný; bylo by nám ctí a potěšením s ním osobně pracovat. Úřad, který se stará o čistý vzduch, nemůže řídit reprezentant organizace, jež lobbuje, aby špinavé podniky mohly bezplatně dělat více a více smogu," uvedl ředitel hnutí Vojtěch Kotecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…