Další teror v Paříži: Útočník za pokřiku Alláhu akbar uřízl hlavu učiteli dějepisu

16.10.2020 22:15

Útočník dnes na předměstí Paříže brutálně zavraždil na ulici muže, podle francouzských médií středoškolského učitele dějepisu, který před časem žákům ukazoval karikatury muslimského proroka Mohameda. Podezřelý byl při zásahu policistů zastřelen.

Další teror v Paříži: Útočník za pokřiku Alláhu akbar uřízl hlavu učiteli dějepisu
Foto: archív autora
Popisek: terorismus
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21840 lidí
Teroristický útok, jak zní klasifikace vyšetřovatelů, se odehrál v blízkosti školy na předměstí Conflans Saint-Honorine. Útočník měl při svém činu provolávat heslo „Alláhu akbar“, tedy arabsky „Bůh je veliký“.

Obětí útoku se stal středoškolský učitel dějepisu, který před nedávnem žákům přednášel o svobodě slova a ukazoval jim přitom karikatury proroka Mohameda. Na učitele si za výuku o svobodě slova následně několik rodičů stěžovalo.

Útočník po činu utekl a policisté ho dopadli i s jeho zbraní, podle některých francouzských médií šlo o nůž. S tím se snažil policisty napadnout a ti ho postřelili. Zraněním později podlehl. Na místo byli povoláni i pyrotechnici, aby zjistili, zda u sebe neměl muž výbušniny.

Policie na twitteru vyzvala, aby se lidé vyhýbali třídě Avenue Roger Salengro v Érangy. Podrobnosti k případu oficiálně nesdělila. Případem se ovšem začala zabývat pařížská protiteroristická prokuratura.

Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil, že se ještě dnes na místo činu vypraví.

Francie se v posledních letech zmítá v sérii několika teroristických útoků spojených právě s karikaturami proroka Mohameda. Minulý měsíc Pákistánec na ulici, kde dříve sídlila redakce satirického časopisu Charlie Hebdo, pobodal dva lidi. Charlie Hebdo předtím znovu otiskl karikatury proroka Mohameda. V roce 2015 útočníci zavraždili v redakci časopisu 12 lidí a při následných útocích islamisté zabili 258 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…