Další výstřel z Rady ČTK: Hlasitá hádka, odchod z jednání... Po Foltánovi promluvila i Bazalová. Jen na PL

27.02.2020 18:35

V Radě ČTK byla během posledního rokování napjatá atmosféra. Pondělní schůze začala překřikováním kvůli změně programu a skončila předčasným odchodem radního Pavla Foltána, který se dostal do hlasitého sporu s Angelikou Bazalovou. Po zveřejnění stanoviska Foltána požádala o zveřejnění svého stanoviska i Angelika Bazalová. „S vámi se aspoň baví a neodchází vám ze schůzí, které si sám na konkrétní hodinu svolal,“ zmínila.

Další výstřel z Rady ČTK: Hlasitá hádka, odchod z jednání... Po Foltánovi promluvila i Bazalová. Jen na PL
Foto: repro Facebook
Popisek: Angelika Bazalová je česká podnikatelka a bývalá novinářka a dramaturgyně, od roku 2019 členka Rady České tiskové kanceláře.
reklama

Na článek o hádce v ČTK, kde se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil Pavel Foltán, zareagovala Angelika Bazalová, která v té hádce hrála zásadní roli. Ta se totiž dotazovala, jak je zachyceno na videu z jednání Rady ČTK, Pavla Foltána, jak konkrétně nastartoval ekonomiku ČTK.

Celé vyjádření Pavla Foltána pro ParlamentníListy.cz ZDE:

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9542 lidí

„Protože jsem si četla vaše vystoupení ve Sněmovně, když jste předstupoval před poslance a chtěl jste kandidovat na člena Rady České televize, a vy jste tam uvedl nějaké věci, kterým jsem tedy vůbec nerozuměla, tak jsem vás chtěla poprosit, jestli byste to nevysvětlil, protože když se vás dotazovali, proč chcete vlastně sedět v Radě ČT, když jste v Radě ČTK, tak jste říkal, že se tady něco pohnulo, co se za posledních 28 let nepohnulo, a že se to pohnulo díky vám a že jste tady nastartoval některé ekonomické změny a že se poslanci mohou nás zeptat, abychom jim dosvědčili, že jste tady dělal nějakou ekonomickou část, kterou jste tady nastartoval, tak já jsem se právě chtěla zeptat, co jste tím přesně myslel? Kdyby se mě na to někdo zeptal, tak bych přesně nevěděla, co mu mám říct,“ tázala se Bazalová.

To však Pavel Foltán nechal bez komentáře, avšak vyeskalovalo to až v hádku a předčasný odchod Foltána ze schůze.

Po zveřejnění stanoviska Pavla Foltána ParlamentnímiListy.cz zaslala své stanovisko i Angelika Bazalová, jež se právě Foltána tázala, které znělo:

Fotogalerie: - Venku se Štafetou Plzeň

„Virus Babišismus se šíří v ČR." Lidé dorazili na ...
Mezi pomocníky Milionu chvilek pro demokracii se o...
Už přijeli do Plzně...
Lidé na náměstí Republiky mohli sledovaltpřímý pře...
On-line přenos na Náměstí republiky v Plzni.
"Chcete se obejmout?" ptala se "chvilkařka" lidí v...

„Dobrý den, prolítla jsem ten rozhovor s panem Foltánem. Je bezvadný, dozvěděla jsem se spoustu věcí. Jen mi tam pořád chybí odpověď na tu klíčovou otázku: Jak konkrétně pan Foltán v Radě ČTK nastartoval ekonomiku?

Nám to říct nechce. A my marně pátráme, kde a kdy přesně k tomu došlo. Nikdo o tom totiž nic neví, ale určitě musí být někde nějaká ekonomika, kterou nastartoval, k nalezení. Nemohl byste se ho na to zeptat sám? S vámi se aspoň baví a neodchází vám ze schůzí, které si sám na konkrétní hodinu svolal.

Připomínám, že on vůbec na schůze chodí dost sporadicky. V říjnu nebyl. V listopadu odešel v půlce. V prosinci nebyl. V lednu se dostavil, ale v únoru to taky nezvládl do konce. Možná někde startuje tu ekonomiku, nebo... nevim...,“ odpověděla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…