Dalších šest let. Generální ředitel ČT Dvořák obhájil svůj post

26.04.2017 16:44

Petr Dvořák obhájil post generálního ředitele České televize. Ve druhém kole volby tak porazil všemi hlasy zbývající čtyři kandidáty. Na dalších šest let se tak stal prvním mužem veřejnoprávního média, které hospodaří se sedmimiliardovým rozpočtem.

Dalších šest let. Generální ředitel ČT Dvořák obhájil svůj post
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

Ve druhém kole se s Dvořákem utkai i někdejší ředitel TV Prima Martin Konrád, bývalý šéf zpravodajství ČT Karel Novák, ekonom Petr Vinklář a někdejší redaktor ČT Jiří František Potužník.

„Jsem rád, že jsme uzavřeli výběrové řízení, které jsme dlouho připravovali,“ zmínil předseda Rady ČT Jan Bednář. „Děkuji všem kandidátům, kteří se přihlásili,“ poznamenal ještě Bednář, než předal slovo Dvořákovi.

„Pro mě je to velký den. Chtěl bych poděkovat v první řadě svým protikandidátům. Ten souboj, který jsme svedli, byl veden korektně. Soupeři oceňovali to, jakým způsobem Česká televize funguje. Zároveň bych chtěl poděkovat Radě České televize. Je to potvrzení těch šesti let, které jsem v České televizi strávil,“ řekl úvodem nově zvolený Dvořák. Neopomněl poděkovat také zaměstnancům a spolupracovníkům televize. 

„Věřím, že těch dalších šest let bude aspoň tak úspěšných jako těch šest uplynulých,“ poznamenal. Slíbil také, že neplánuje žádné převratné změny. „Věřím ale, že i dál budeme dělat věci nové a překvapivé,“ podotkl a poukázal i na další výběr koncesionářských poplatků. O jejich navyšování však neuvažuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…