Dáma, která provází pana ministra: Všichni prý vědí, že ti dva...

13.05.2013 13:02 | Zprávy

Ministra obrany Vlastimila Picka podle serveru ČeskáPozice.cz v posledních letech provází femme fatale. Mira Třebická je expertkou na komunikaci a Picek ji jako šéfku svého tiskového oddělení dosazuje všude, kam jej kariéra zavane. Od dubna tak působí na Ministerstvu obrany, ačkoliv její kvalifikace k řízení odboru komunikace je podle serveru nejasná. Nahrazuje to však svým vztahem k Pickovi, který je podle lidí z ministerstva velmi blízký.

Dáma, která provází pana ministra: Všichni prý vědí, že ti dva...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

Ministr obrany Vlastimil Picek v dubnu jmenoval novou ředitelku ministerského odboru komunikace a propagace. Mohlo by to vypadat jako standardní výměna nově nastoupivšího ministra, který si přivádí své osvědčené spolupracovníky. Problém je však v tom, že nově jmenovaná Mira Třebická sdílí osud ministra Picka až podezřele úzce.

Z rozhovorů, které server Česká pozice udělal se zaměstnanci ministerstva, prý vyplynulo, že ministr a šéfka komunikace spolu mají důvěrný vztah. Jejich známost se má datovat do období, kdy Třebická pracovala v tiskovém odboru prezidenta Václava Klause a Picek na Hradě působil jako ředitel vojenské kanceláře. Když se pak v roce 2009 stal náčelníkem generálního štábu, umístil Třebickou na post komunikační manažerky generálního štábu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Máte dojem, že je v Praze dostupné bydlení?

Není a to jste byl několik let i primátor a ve vedení Prahy jste i teď, tak jak vám věřit, že pro lepší dostupnost opravdu něco uděláte, když jste do teď nic neudělali, a to jste byli i ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzá Richterová, prázdná Nerudová. Maláčová si nebrala servítky

14:11 Drzá Richterová, prázdná Nerudová. Maláčová si nebrala servítky

Předsedkyně SOCDEM Jana Maláčová v podcastu Chuť moci od společnosti Datarun vysvětlila, jaká strana…