Daniel Herman se stydí. Jeho nástupce, ministr kultury, křtí Grebeníčkovi knihu o církevních restitucích

26.12.2018 20:54

Po palbou kritiky je nyní ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) za to, že před Vánoci přišel pokřtít novou knihu bývalého šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka. Například exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu ke Staňkově účasti na křtu vyjádřil, že se za něj stydí.

Daniel Herman se stydí. Jeho nástupce, ministr kultury, křtí Grebeníčkovi knihu o církevních restitucích
Foto: Archiv redakce
Popisek: Antonín Staněk (ČSSD), ministr kultury

Křtu se například účastnili komunistická europoslankyně Kateřina Konečná nebo ústavní právník Václav Pavlíček. Překvapivě ji však pokřtil ministr kultury z ČSSD Antonín Staněk.

Grebeníček ve své knize, jež se zaměřuje na církevní restituce, uvádí, že „víra přebila rozum, poslušnost nahradila vědění a podřazenost upozadila svobodu“. „Jsme téměř bezmocnými svědky toho, jak se církev stává součástí rozsáhlého vlastnického převratu, který v České republice stále ještě probíhá,“ píše ve své publikaci.

Kritika plyne nejen od uživatelů sociálních sítí, ale také od lidovců. „Tím, že ‚pokřtil‘ Grebeníčkovu knihu o církevních restitucích, překročil všechny meze,“ uvedl exministr kultury Daniel Herman, který vyjádřil politování nad tím, že v Nostickém paláci zasedl člověk, který neváhá aktivně podporovat komunistické lži.

„Jak hluboko jsme klesli!“ dodal na Twitteru Herman, který se za Staňka stydí. „Zeman děkuje Filipovi, Staněk Grebeníčkovi. Kdy poděkují Semelové za to, že obhajuje vraždu M. Horákové?“ uvedl pak v dalším příspěvku po Zemanově vánočním projevu.

V podobném duchu reagoval i jeho lidovecký kolega Marian Jurečka. „Že mu tuhle žumpu ‚křtí‘ ministr kultury za ČSSD, to už ani nemá smysl komentovat,“ řekl jasně. Téma církevních restitucí rozděluje českou společnost dlouhé roky. 

Zákon o vyrovnání se s církvemi prosadila vláda Petra Nečase v roce 2012. Vystupovali proti němu představitelé ČSSD a KSČM. V roce 2013, kdy se k moci dostali sociální demokraté, byla jakákoliv revize restitucí neproveditelná kvůli vládní účasti KDU-ČSL. Čas tak nastal až nyní. V době, kdy jsou lidovci v opozici a vládu drží komunistické hlasy.

Původní zdroj ZDE.

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…