Daniel Herman se stydí. Jeho nástupce, ministr kultury, křtí Grebeníčkovi knihu o církevních restitucích

26. 12. 2018 20:54

Po palbou kritiky je nyní ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) za to, že před Vánoci přišel pokřtít novou knihu bývalého šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka. Například exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu ke Staňkově účasti na křtu vyjádřil, že se za něj stydí.

Daniel Herman se stydí. Jeho nástupce, ministr kultury, křtí Grebeníčkovi knihu o církevních restitucích
Foto: Archiv redakce
Popisek: Antonín Staněk (ČSSD), ministr kultury
reklama

Křtu se například účastnili komunistická europoslankyně Kateřina Konečná nebo ústavní právník Václav Pavlíček. Překvapivě ji však pokřtil ministr kultury z ČSSD Antonín Staněk.

Grebeníček ve své knize, jež se zaměřuje na církevní restituce, uvádí, že „víra přebila rozum, poslušnost nahradila vědění a podřazenost upozadila svobodu“. „Jsme téměř bezmocnými svědky toho, jak se církev stává součástí rozsáhlého vlastnického převratu, který v České republice stále ještě probíhá,“ píše ve své publikaci.

Kritika plyne nejen od uživatelů sociálních sítí, ale také od lidovců. „Tím, že ‚pokřtil‘ Grebeníčkovu knihu o církevních restitucích, překročil všechny meze,“ uvedl exministr kultury Daniel Herman, který vyjádřil politování nad tím, že v Nostickém paláci zasedl člověk, který neváhá aktivně podporovat komunistické lži.

„Jak hluboko jsme klesli!“ dodal na Twitteru Herman, který se za Staňka stydí. „Zeman děkuje Filipovi, Staněk Grebeníčkovi. Kdy poděkují Semelové za to, že obhajuje vraždu M. Horákové?“ uvedl pak v dalším příspěvku po Zemanově vánočním projevu.

V podobném duchu reagoval i jeho lidovecký kolega Marian Jurečka. „Že mu tuhle žumpu ‚křtí‘ ministr kultury za ČSSD, to už ani nemá smysl komentovat,“ řekl jasně. Téma církevních restitucí rozděluje českou společnost dlouhé roky. 

Zákon o vyrovnání se s církvemi prosadila vláda Petra Nečase v roce 2012. Vystupovali proti němu představitelé ČSSD a KSČM. V roce 2013, kdy se k moci dostali sociální demokraté, byla jakákoliv revize restitucí neproveditelná kvůli vládní účasti KDU-ČSL. Čas tak nastal až nyní. V době, kdy jsou lidovci v opozici a vládu drží komunistické hlasy.

Původní zdroj ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…