Daňové představy ČSSD: Boháči, netěšte se

26. 8. 2013 7:19

Vyšší daně pro bohaté, vyšší daně pro firmy, ještě vyšší daně pro velké firmy, třeba banky. To chystá podle serveru iDnes.cz pro svůj volební program ČSSD.

Daňové představy ČSSD: Boháči, netěšte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všude panovala spíše uvolněnější atmosféra
reklama

„Velké firmy a ti nejbohatší lidé by se měli více podílet na sanaci státního dluhu a na udržení rozumného tempa zadlužování,“ sdělil serveru iDnes.cz předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Podle Sobotky ČSSD počítá s tím, že po volbách zvedne daně firmám o jedno až dvě procenta a pro velké firmy, jako například banky či energetické a telekomunikační společnosti, zavede novou daňovou sazbu ve výši 25 až 30 procent.

Bohatí zaměstnanci vydělávající nad 100 tisíc korun měsíčně by podle představ šéfa ČSSD měli platit daň z příjmů 27 až 29 procent.

Jakkoliv návrh ČSSD „slibuje“ bohatým vyšší znanění než dosud, ještě dále jde ve svých představách konkurenční levicová KSČM. Ta plánuje milionářskou daň ve výši 35 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nep
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…