Dánsko ve varu: Mladá dívka se bránila před znásilněním pepřovým sprejem a zle dopadla

26. 1. 2016 18:40

V dánském Sonderborgu byla napadena sedmnáctiletá dívka. Muž, který hovořil anglicky, k ní přistoupil, násilím ji povalil na zem a chtěl jí svléknout kalhoty. Studentka však stačila použít pepřový sprej, který měla při sobě, útočníkovi se s vypětím sil ubránila a utekla. Teď jí hrozí obvinění z neoprávněného použití pepřového spreje a pokuta v přepočtu přibližně 1 750 korun.

Dánsko ve varu: Mladá dívka se bránila před znásilněním pepřovým sprejem a zle dopadla
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

Server The Local přinesl informace o sedmnáctileté studentce, která byla napadena v dánském Sønderborgu anglicky hovořícím mužem. V poslední době nejde ve městě o první incident, některé ženy si po novém roce stěžovaly na obtěžování ze strany uprchlíků žádajících v zemi o azyl. V konkrétním případě sedmnáctileté dívky však není jasné, zda byl útočníkem také žadatel o azyl. Z místa činu uprchl.

Na celé věci je však zarážející jedna okolnost. Dívce nyní hrozí obvinění za použití pepřového spreje, jehož držení je podle všeho v Dánsku nezákonné. Vlastnit a použít pepřový sprej je v této zemi nezákonné, takže dívku pravděpodobně čeká obvinění, prozradil mluvčí zdejší policie Knud Kirsten. Dívce, která se s pomocí pepřového spreje ubránila útočníkovi, který se jí na zemi pokoušel stáhnout kalhoty, teď hrozí pokuta ve výši 500 dánských korun, což je v přepočtu asi 1 750 korun českých.

Případ vyvolal u řady Dánů velmi bouřlivé reakce a ptají se, jak je toto vůbec možné, když si v posledních týdnech na sexuální obtěžování stěžovala řada žen. Mělo jít o obtěžování ze strany žadatelů o azyl v Dánsku. A policie sama přiznala, že má příliš málo příslušníků v ulicích na to, aby dokázala důsledněji zajistit klid a bezpečí v ulicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…