David Rath na dně. Bulvár zveřejnil fotky z vězení

02.06.2012 7:46 | Zprávy

Vyčerpaný muž s kruhy pod očima a v zelené vězeňské mikině. A přece v něm neomylně poznáte momentálně nejslavnějšího českého vězně. Bulvár získal „vězeňské“ fotografie Davida Ratha i s jeho osobními údaji. Alespoň ty však začernil.

David Rath na dně. Bulvár zveřejnil fotky z vězení
Foto: hns
Popisek: Rath za mřížemi, ilustrační koláž

Nejčtenější český deník ve svém sobotním vydání uveřejnil „vstupní“ fotografie Davida Ratha z vazební věznice v Litoměřicích. V erární zelené mikině na nich pózuje unavený muž s kruhy pod očima, rozcuchanou kšticí a křečovitým úsměvem.

Fotografie vznikly po Rathově převozu do vazební věznice v Litoměřicích. V té době už měl hejtman za sebou mnoho hodin policejních výslechů na různých policejních služebnách. V Litoměřicích pak musel absolvovat zevrubnou tělesnou prohlídku, včetně prohlídky tělesných otvorů. Není divu, že v takové situaci vyhlášený elegán ztratil glanc. Jak poznamenává Blesk, který Ratha v obtížné životní situaci nikterak nelituje: Bez motýlku to není ono.

I policisté si však jsou vědomi, že známý politik by mohl být pro ostatní vězně lákavým cílem šikany. Proto podle Blesku dostal statut „Další vytipovaná osoba“ (DVO). Z něj pro Ratha vyplývá zvýšený dozor.

O jeho specifickém postavení svědčí i jeho „běhání“ po terase věznice. Podle zdroje obeznámeného s fungováním českých věznic je zcela neobvyklé, aby měl vězen tolik prostoru. „To se normálně neděje. Pokud bachaři nechtějí, aby se setkal s ostatními, mohou ho do tzv. růžice dát v jinou hodinu.“

Výhody vytipovaných osob ale nejsou bezbřehé. Nevyhnou se některým vězeňským lahůdkám, například důkladným tělesným prohlídkám. Tato potupná procedura, která podle Blesku dokáže zlomit i otrlé mafiány, čeká poslance Ratha příští úterý hned dvakrát. Při odjezdu na slyšení v Poslanecké sněmovně, a následně po návratu na exhejtmanovu přechodnou adresu.   


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

19:53 Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

Ekonomka Markéta Šichtařová je podle ekonoma Štěpána Křečka „známá alarmistka“ a její předpovědi jso…