David Rath promlouvá: Chtějí mě zdeptat a zničit. Mám strach o své zdraví

21.04.2014 10:06

Exposlanec David Rath stíhaný kvůli údajné korupci tvrdí, že jeho další obvinění, tentokrát v kauze firmy Metrostav, je nepodložené. Uvedl to v rozhovoru pro server Týden.cz. Obává se také zdravotních následků, které pro něj stíhání může mít.

David Rath promlouvá: Chtějí mě zdeptat a zničit. Mám strach o své zdraví
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Na otázku, jak hodnotí své nové obvinění, uvedl, že jde o taktiku nové justice. Prý si vybere svou oběť a tu podle plánu deptá a ničí. „Nejprve spektakulární zatčení, různé policejní manévry, manipulativní úniky do médií s cílem společensky zlikvidovat, dál vazba, šikana se zadržováním majetku, který ani nepatří obviněným. A když ti si na to už po čase zvyknou, tak na ně seslat pokračování 'pohromy', tedy další a další obviňování s vidinou mnoha let vyšetřování a vláčení po soudech,“ řekl Rath serveru.

Na otázku, jakých trestných činů se měl dopustit on a další obvinění, uvedl, že obvinění nerozumí. „Nebyly předloženy ani žádné důkazy, jen spekulace, a těm já nerozumím. Třeba, že úplatek dala firma, co se vůbec výběrového řízení neúčastnila, a tudíž jej ani nevyhrála. Tyto konstrukce jsou nad moje schopnosti uvažování,“ uvedl.

Dlouhodobé vyšetřování Rathovi podle jeho vlastních slov působí dlouhodobý stres. O něm se prý ví, že má zásadní dopad na zdraví. „Může se to najednou projevit kdykoli celou škálou závažných onemocnění,“ podotkl Rath.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voliči, je to podvod! Babiš v tisku otočil proti oběma koalicím jejich vlastní zbraň

8:27 Voliči, je to podvod! Babiš v tisku otočil proti oběma koalicím jejich vlastní zbraň

Nedopustíme pokles důchodů a platů, snížení životní úrovně, růst daní a konec investic. To píše ve s…