David Rath se obrátil na Ústavní soud. Stěžuje si, že je u nás „bordel“

29.12.2018 11:59

Někdejší středočeský hejtman David Rath, prozatím nepravomocně odsouzený za korupční jednání, znovu míří k soudu. Tentokrát však ne kvůli sedmi milionům v krabici od vína, se kterými ho nachytala policie v roce 2012. Tyto miliony podle státního zástupce měly pocházet právě z protizákonné činnosti. Rath se obrátil přímo na Ústavní soud ČR. Rozčiluje ho totiž, že je tady „bordel“.

David Rath se obrátil na Ústavní soud. Stěžuje si, že je u nás „bordel“
Foto: Vít Hassan
Popisek: David Rath na čtvrtých narozeninách Pegidy v Drážďanech
reklama

David Rath se obrací na Ústavní soud ČR. Nelíbí se mu, že přišel o mandát zastupitele ve své Hostivici, kde uspěl v komunálních volbách. O mandát přišel z rozhodnutí soudu a chce to napravit. Prý mu nejde o mandát jako takový, ale o to, aby tady byl konečně odstraněn „bordel“. Informuje o tom server Lidovky.cz.

„Mandát mi za to nestojí. Jde mi o to, že je tu bordel. A tohle je důležitá věc, odvíjí se od ní legitimita zastupitelstev. A jestli je tu 25 let bordel, Ústavní soud by to měl vést k pořádku,“ rozzlobil se Rath.

Sluší se připomenout, že Krajský soud v Praze konstatoval, že hnutí Zdravá Hostivice nejednalo ve volebním zápase čistě, neboť na kandidátní listinu umístilo i občany, kteří neměli trvalé bydliště v Hostivici, což však zákon vyžaduje. Rath však tvrdí, že o oprávněnosti kandidatury mělo být rozhodnuto ještě před volbami podáním stížnosti.

„Podle mé právní analýzy se zjistilo, že Krajský soud v Praze takové stížnosti odmítl s odůvodněním, že mají být podány na kandidátku. Mají tady mířit na vadnost kandidátní listiny, nikolivěk na vadnost voleb,“ vyložil svůj pohled Rath. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

15:39 Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. …