David Rath vymyslel, jak vyřešit problém uprchlíků. Ale stejně prý nevěří, že to někdo zrealizuje

31.05.2015 11:49 | Zprávy
autor: vam

Vinu za současnou vlnu uprchlíků, která se ze severní Afriky valí do Evropy, dává bývalý středočeský hejtman David Rath vládám Francie, Itálie, Španělska a Velké Británie. Současně ale přichází s neotřelým, dosud zřejmě nikde nepublikovaným návrhem, jak tento problém řešit. Rath o tom píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

David Rath vymyslel, jak vyřešit problém uprchlíků. Ale stejně prý nevěří, že to někdo zrealizuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař David Rath

Podle Ratha právě Francie, Anglie, Španělsko a Itálie jsou země, které především mohou za současnou vlnu uprchlictví z Afriky do Evropy. „Byly to jejich vlády, které rozvrátily sever Afriky i Sýrii s jásotem, že jde o arabské jaro. Nyní to vypadá, že jen užasle zírají, že se to arabské jaro nějak zvrhlo. S proudem uprchlíků si zjevně nevědí rady,“ píše Rath. Na rozdíl od mnoha jiných ale jen nekritizuje, ale přichází i s návrhem řešení, které je velmi nestandardní.

„Co třeba v rozvrácené Libyi vojensky obsadit část pobřeží, zde vybudovat moderní město pro uprchlíky a do něho z Evropy vracet všechny, kteří se tam ilegálně dopraví,“ navrhuje. Uprchlíci by zde byli pod mezinárodní správou a vlastní samosprávou. Prý by tu bylo dost času na to zjistit u každého, o koho jde, proč prchá, zda není součástí nějaké nebezpečné organizace či neznamená zdravotní riziko.

Ve městě by se uprchlíci převychovávali na Evropany

„Odtud by se po čase mohli vracet do domovských zemí, pokud se tam situace uklidní, či někteří skuteční političtí emigranti by mohli najít nový domov v Evropě,“ rozvádí exhejtman dále své myšlenky. Předpokládá, že uprchlíci by se během svého pobytu v tomto městě mohli dále vzdělávat a získávat pracovní kvalifikaci i sociální návyky běžné pro většinu Evropanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…