David Rath z cely obsáhle píše o bídě a rozkladu

20.03.2013 10:02

Vláda dokázala takřka nemožné, poštvala proti sobě snad všechny skupiny společnosti, myslí si vazebně stíhaný poslanec David Rath. ODS totiž od svého vzniku udělalo řadu chyb, které ji doprovázejí dodnes. Poslanec je přesvědčený, že kvůli současné vládě se do naší země vrací něco na způsob normalizace. Normalizační Nečas se tak stal po Miloši Jakešovi dalším kůlem v plotě. A s ním i celá ODS, píše Rath z vězení.

David Rath z cely obsáhle píše o bídě a rozkladu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Podle Ratha se ODS už tehdy při vzniku vykašlala se na většinu příslušníků střední třídy. Poštvala proti sobě významnou část učitelů, lékařů, vědců a úředníků. „ODS je od sebe doslova odkopávala, ale i tak mnoha z nich trvalo roky, než si to dokázali přiznat. Současná vláda jde ještě dál. Střední třída teď dokonce chudne, a to způsobem, který nemá za 20 let obdobu,“ píše z vězení Rath.

Úspěch se měří penězi

Další chybou občanské demokracie bylo podle Ratha zjednodušení hodnotového systému jen na peníze -podle hesla- úspěch se měří penězi. Tato filosofie tak prý opět nesmírně zesílila za současné vlády, která sociálně slabší podle poslance doslova decimuje a současně řadu příslušníků střední třídy ekonomicky tlačí mezi sociálně slabé. „Pouze těžký masochista mezi důchodci a invalidy, by dnes volil pravici,“ dodává Rath.

Celý blog Davida Ratha ZDE

Poslanec míní, že je však dost těch, kteří si cení hlavně svobody. „Nečas s Kalouskem však úporně dělají vše, aby i tuto skupinu odradili a ztratili. Chrlí další a další nesrozumitelné zákony, které společnost spoutávají čím dál tím víc,“ píše Rath s tím, že jmenováním policejního plukovníka ministrem vnitra otevřeli dveře policejnímu státu, a tak místo iniciativy a kreativity se šíří strach. Tudíž i tato voličská skupina nemá najednou koho volit.

Nečas coby kůl v plotě. Jako Jakeš

Rath se dnešní situaci nebojí označit za něco připomínající normalizaci. „Tehdy přivezly normalizaci sovětské tanky. Nyní, po vlně svobody začátku let devadesátých graduje opět normalizace,“ míní vazebně stíhaný. Není se tak čemu divit, že roste počet komunistů, za což podle poslanec může Nečasova vláda. Samotný premiér se navíc „stal po Miloši Jakešovi dalším kůlem v plotě. S ním tam dnes trčí i celá ODS“.

Alternativním plánem oproti tomu, co dnes páchá Nečas s Kalouskem, by tak měl podle poslance být laskavý, chápavý přístup k těm, kteří potřebují z nejrůznějších důvodů pomoci. „Prostě začít kácet tu neprostupnou džungli zákonů a předpisů. Zredukovat státní aparát a podporovat iniciativu a kreativitu lidí,“ uzavírá Rath s tím, že by se tomuto programu mělo podřídit vše.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…