Dcera Lenky Procházkové promluvila o církevních restitucích a současných politicích. Držte se

28. 9. 2015 10:07

Dcera spisovatelů Lenky Procházkové a Ludvíka Vaculíka Cecílie Jílková poskytla rozhovor serveru HalóNoviny.cz. Jílková je sama spisovatelkou, která se společně s matkou angažovala v kauze tzv. církevních restitucí. Momentálně však odmítá politiku řešit.

Dcera Lenky Procházkové promluvila o církevních restitucích a současných politicích. Držte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Procházková

Sama říká, že ten pocit, kdy věděla, že zákon ohledně církevních restitucí je doslova zmršený a přitom nemůže nic dělat, byl pocitem totální bezmoci. „Ano, podařilo se nám kauzu církevních restitucí dostat do médií i do povědomí Čechů, ale stejně se zmíněné církvi navracejí majetky, které se vracet nikdy neměly,“ uvedla. 

Podle ní je největším problémem české společnosti fakt, že v roce 1621 zemřela elita českého národa, po bitvě na Bílé hoře. Nahoře jsou stále častěji lidé, kteří na to nejsou geneticky evolučně připraveni. „Nemají v sobě kulturu a jsou to lidé bez vizí a ideálů. Stále máme mezi lidem velikány, ti se ale do politiky nehrnou, ba naopak se jí straní, protože si uvědomují, že by jejich boj za ideály byl v té smečce předem prohraný,“ dodala.

V české politice jsou podle ní dnes lidé, kteří necítí zodpovědnost za moc a nemají v sobě smysl pro solidaritu. „A takoví lidé nemohou vést stát dobře. Tak trochu spoléhám, že nakonec zmoudří samotný lid a na politiky se vykašle. To chce však odvahu, kterou zatím lidé, takříkajíc dole, bohužel stále nemají,“ podotkla s tím, že lidé nemají dostatečnou motivaci se společností pohnout směrem k lepšímu, a to proto, že ještě neklesli do totální bídy.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

23:57 Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě r…