Debata Evropského parlamentu o médiích v ČR byla zbytečná, uvedl slovenský list Sme

02.06.2017 10:33

Debata Evropského parlamentu o svobodě médií v České republice a o vlivu exministra financí Andreje Babiše byla nesmírně plytká, ale především zbytečná, napsal dnes slovenský list Sme. Zprávu převzala ČTK.

Debata Evropského parlamentu o médiích v ČR byla zbytečná, uvedl slovenský list Sme
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

„Evropskou úroveň zdůvodňuje jen kritické ohrožení demokracie, což je (zatím) české mediální realitě - i s Babišem - na míle vzdáleno. Pokud by si dali na talíř Maďarsko či Polsko, nelze protestovat. Zásahy do svobody a plurality mediální země jsou tam vládní politikou," uvedl deník.

Dodal, že Babiš „znásilňuje" akorát své dvoje noviny a jedno rádio, ale zbytek koalice i opozice ho za to, velmi správně, bijí hlava nehlava. Za klíčovou označil komentátor skutečnost, že informační pluralitu v ČR zajišťují všechna ostatní média.

Podle listu Sme není česko-evropským problémem ovlivňování obsahu novin, ale to, že Babišovy firmy získaly evropské peníze v době, kdy byl Babiš ministrem financí. Právě tuto skutečnost označil slovenský deník za téma pro Evropský parlament, protože jde o peníze evropských poplatníků.

List také napsal, že kdyby západní, převážně němečtí majitelé médií, z čistě ekonomických pohnutek, hromadně neopustili trh zemí visegrádské čtyřky, žádný problém s Babišem a jinou oligarchií by nenastal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…