Debilní Češi, proč fandíte Rusku? Silný národ, hrdinové! Po fotbalu se diváci přesunuli na internet. A děly se věci

02.07.2018 7:31

Fotbalisté Ruska vyřadili překvapivě v osmifinále mistrovství světa po penaltovém rozstřelu Španělsko. Po prodloužení byl stav 1 : 1, na penalty domácí uspěli 4 : 3. A sociální sítě se začaly hemžit reakcemi.

Debilní Češi, proč fandíte Rusku? Silný národ, hrdinové! Po fotbalu se diváci přesunuli na internet. A děly se věci
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ruští fotbalisté se radují z postupu přes Španělsko
reklama

„Bravo Rusko! Mimochodem: španělský brankář De Gea čelil na MS 12 střelám (včetně penalt) a dostal 11 gólů,“ píše publicista a grafik Ondřej Höppner.

„Jestli to půjde takhle dál, tak mám zítra vážné obavy o Brazílii s Belgií...,“ zmínil novinář a šéfredaktor Reportér magazínu Robert Čásenský.

Svůj pohled přinesl také politický marketér Petr Viktorýn. „Silný národ žene své hrdiny k historickému triumfu,“ poznamenal mimo jiné.

„Rusko porazilo Španělsko. Je mi to úplně jedno. Akorát nechápu debilní Čechy jásající nad vítězstvím Rusů,“ poznamenal spisovatel Jan Žáček.

Fotogalerie: - Zeman v Rusku

Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Miloš Zeman s Vladimirem Putinem
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku
Miloš Zeman a Dmitrij Medveděv

Anketa

Faltýnek vyčetl v ČT šéfovi poslanců Pirátů Michálkovi, že je mladý chlapec. Pak se omluvil. Co si o tom myslíte?

hlasovalo: 8108 lidí

„Mohutné slavení ruského vítězství na českém FB znamená jediné, sluníčka to zase dokázala, svou kampaní proti Rusku zvýšila jeho podporu. Demen*i, fakt,“ poznamenal protiislámský aktivista Artur Fišer.

„Za porážku Španělska od Ruska může bezesporu zase Putin,“ poznamenal někdejší odborář a zakladatel skupin na podporu Miloše Zemana Vilém Rössler.

A nechyběl ani status zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakuba Jandy. Ten svůj příspěvek vložil ještě před zápasem a okomentoval mistrovství světa jako celek. Poukázal tak na počty mrtvých na Ukrajině. „Děkuji za fotbalové prázdniny! Jsem odpočatý a připravený zase zabíjet lidi!“ píše se také na obrázku u portrétu Vladimira Putina.

A rusky svůj příspěvek napsal poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Vítá ruskou sbornou ve čtvrtfinále. 

"U Bl'ahových se dnes oslavuje, asi víte proč. Dnes jsem to Rusům velmi přál, srdečně blahopřeji k postupu přes Španělsko! Jen nechci vědět, jaký smutek musel zavládnout u Kiskových," uvedl slovenský poslanec za Smer-SD Luboš Bl'aha. 

V souvislosti s mistrovstvím světa ve fotbalu pohovořil také se serverem iDNES.cz zpravodaj České televize v Rusku Miroslav Karas. Podle jeho slov získává ruský prezident Vladimir Putin mistrovstvím světa ještě větší úctu Rusů. „Když mu běžní Rusové provolávají slávu, není to hrané. V tomhle národě totiž silně zůstává sovětské myšlení. Oni stále považují konec Sovětského svazu za obrovskou tragédii. Co zažili? Gorbačova, který podle nich – přestože Západ ho považuje za hrdinu – je zrádce, který dovolil, aby se velká říše rozpadla. Přišel Jelcin, který si rád přihnul, často mluvil nesmysly a byl jako neřízená střela. Najednou se objevil Vladimir Putin, vlastenec. A hlavně ženám se líbilo, že nepije a má svalnaté tělo,“ poznamenal mimo jiné Karas.

Následně například také řekl, že ruská hlava státu perfektně využívá sociotechniku. V Rusku se také prý neděje nic, o čem by Putin nevěděl. A k čemu mu poslouží mistrovství světa? „Ukáže světu, že Rusko není žádný strašák. Že je tu bezpečno, hezky, že jsou Rusové vstřícní a umějí fandit,“ dodal.

Původní text ZDE.

VIDEO Penaltový rozstřel mezi Ruskem a Španělskem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…