Dejte lidem pokoj! Václav Klaus už toho má dost

14.07.2021 20:22

Exprezident Václav Klaus opět kritizuje vládu ohledně řešení koronavirové epidemie. Znovu se totiž ozývají úvahy o možném zpřísnění restrikcí v důsledku zhoršující se epidemiologické situace. Spolu s tím kabinet hledá cesty, jak přesvědčit lidi k očkování. „Nechte už lidi na pokoji,“ vzkazuje Babišovu kabinetu bývalá hlava státu.

Dejte lidem pokoj! Václav Klaus už toho má dost
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus

Anketa

Vadí vám, že od 1. září by si neočkovaní měli pravidelné testy na covid-19 platit sami?

54%
42%
hlasovalo: 10081 lidí
Rostou počty nakažených i reprodukční číslo, které se pohybuje nad hodnotou 1. Vláda výstražně pozvedá ukazováček pro všechny ty, kteří se dosud nenechali očkovat, bez nich je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) téměř nemožné epidemii oslabit. Na podzim se nám to prý může vymstít další vlnou. Od září proto kabinet zvažuje konec proplácení preventivních testů na covid. Podle ministra zdravotnictví představují vysoké náklady a lidé je využívají na zábavu a dovolené.

Bývalému prezidentovi, který sám prodělal covid, je k celé řadě vládních nařízení velmi kritický. Poté, co se od členů vlády ozývá jedna hrozba za druhou, mu došla opět trpělivost, podle jeho mínění jde o zbytečné vyvolávání strachu, epidemie se prý nezhoršuje.

Na Institutu Václava Klause zveřejnil výzvu v následujícím znění: „Institut Václava Klause naléhavě vyzývá vládu a další instituce, aby přestaly strašit veřejnost údajným zhoršením epidemické situace a vyhrožovat opětovným přitvrzením restrikcí vůči nám všem,“ uvádí.

„V situaci, kdy nemocnice u nás registrují pouhých třicet nemocných covidem-19 a jen dva s vážným průběhem nemoci, slyšíme namísto uklidňujících a konstruktivních slov jen hrozby. Žádná nová vlna epidemie neprobíhá,“ konstatuje Václav Klaus starší.

Na závěr pak připojil jasný a důrazný vzkaz: „Vládo, nechte už lidi na pokoji, nechte lidi žít.“

Původní text ZDE.

Klaus se už dříve nechal slyšet, že tato doba je dobou covidismu. „Covidismus je zhoubná ideologie, které se bojím více než covidu samotného. Mě tolik ten koronavirus netrápí. Covidismus nás posouvá daleko, daleko do minulosti. Je to prostě konglomerát myšlenek, konglomerát myšlení, který dlouhodobě narůstá v západní společnosti,“ upozorňoval.

Koronavirus podle něj rozbil naši společnost. „Vzal nám naši svobodu, uzavřel nás, nenechal nás normálně žít, a to je strašlivá věc. Opakuji znova, trvám na tom, že nikoliv covid, ale ten covidismus neboli reakce lidí na tu covidovou epidemii a zneužití této epidemie,“ doplnil bývalý prezident Václav Klaus, který dlouhodobě vystupuje proti rouškám, očkování i vládním epidemickým opatřením. Ministerstvo zdravotnictví jej dokonce kvůli jeho výrokům uvedlo v sekci Dezinformace o covidu-19.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…