Děláte hybridní kampaň. Je na čase skládat účty, pustil se do Zemana kandidát Fischer

14.12.2017 18:19

Prezidentskému kandidátovi Pavlu Fischerovi se ani trochu nelíbí, že se současný prezident Miloš Zeman nezúčastňuje prezidentských debat. Přišel proto s nápadem. Vyzval Zemana na souboj. Je dokonce ochoten dorazit přímo na Hrad, aby to Zemanovi usnadnil.

Děláte hybridní kampaň. Je na čase skládat účty, pustil se do Zemana kandidát Fischer
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer

Na debatě prezidentských kandidátů na půdě Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně prohlásil Pavel Fischer, že je načase, aby Miloš Zeman složil účty z toho, co na Hradě dělá. „Je načase, aby skládal účty z toho, co vykonal ve své funkci. Protože jinak je to takové, že mluvíme o něm bez něj. Je načase, aby přišel, a když nepřijde on sem, já přijdu za ním,“ oznámil Fischer. Vysloužil si dlouhý a hlasitý potlesk.

Topolánek s nádechem ironie dodal, že by možná stačilo, aby přišel „viceprezident Ovčáček“. Topolánek nejednou prohlásil, že Ovčáček často nevystupuje jako mluvčí, ale spíše jako viceprezident, jakého známe z USA. V Česku však žádný takový podobný post neexistuje.

Fischer se na Zemana obrátil v dopise, který zveřejnil také na sociální síti Facebook. Vyjádřil v něm pochopení pro Zemanovu vytíženost jako prezidenta, ale trval na tom, že by Miloš Zeman měl vystoupit v nějaké diskusi a složit občanům účty. Kampaň – nekampaň, kterou podle Fischera Zeman teď vede, je prý dosti nešťastná. Prezident tvrdí, že žádnou kampaň nevede, ale jeho billboardy visí po celé republice a mluvčí Ovčáček promlouvá k národu z obrazovek soukromých televizí.

„Takový styl považuji za ‚hybridní kampaň, jejímž cílem je dezorientovat voliče,‘ napsal Fischer v dopise adresovaném Zemanovi.

Fotka uživatele Pavel Fischer - prezident 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

18:05 Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

Novinář a komentátor Jindřich Šídlo na serveru Seznam Zprávy hodnotí druhé funkční období prezidenta…