„Proč nezavedete tržní hospodářství i do kultury?“ ptal se čtenář, který se podepsal jako „krissus“. Podle jeho názoru by pak umělci byli aktivnější. „A skutečné umění by se oddělilo od plev,“ domníval se čtenář.
Herman odpověděl, že tržní principy v mnoha ohledech v kultuře fungují. Dotace státu prý představují jen část z celkové mozaiky finančních prostředků, které jsou pro život řady kulturních aktivit potřebné. „Grantové komise, které se na ministerstvu kultury přidělováním peněz zabývají, hodnotí právě i životaschopnost a dosah té které akce, o jejíž podporu se jedná,“ uvedl s tím, že by nebylo správné podporovat aktivity, o které by nebyl širší zájem veřejnosti.
Odpovídal jste mi jako prohnaný člověk, který si z lidí dělá legraci
Ministr odpověděl i na kritická slova jednoho ze čtenářů. Tomu se nelíbilo, jak Herman na jeho otázky odpověděl. „Vy jste mi odpovídal způsobem hodným buď žáka zvláštní školy, který nezná smysl napsaného, či způsobem člověka prohnaného, dělajícího si z lidí legraci,“ posteskl si čtenář, který také uvedl, že už nechce diskusemi s Hermanem ztrácet čas. Přesto mu na závěr položil otázku: „Myslíte si, že způsob, jímž odpovídáte na dotazy zdejšího auditoria, je hodný ministra vlády České republiky?“ Ministr vyjádřil politování nad tím, že tazatel není konkrétnější. „Jak sám vidíte, já jsem k diskusi připraven. Ale na tu musí být nejméně dva...,“ uvedl a popřál nespokojenému čtenáři vše dobré do nového roku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam