Děláte to blbě, vzkázala Rada Českému rozhlasu Plus

30.04.2021 10:16 | Zprávy

VÍME PRVNÍ Rada Českého rozhlasu čelila již delší dobu stížnostem posluchačů stanice Plus. Tyto stížnosti většinou obsahovaly slova jako objektivita, omezenost, nestrannost nebo vyváženost. A takové prý vysílání není. Podněty se zabývala Rada, která dala posluchačům za pravdu.

Děláte to blbě, vzkázala Rada Českému rozhlasu Plus
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

K jakým konkrétním závěrům radní došli? „Rada Českého rozhlasu na základě dodaných nezávislých analýz, interních analýz Českého rozhlasu a na základě přetrvávajícího počtu stížností posluchačů zaslaných k rukám Rady a ombudsmana Českého rozhlasu, konstatuje nespokojenost s tím, jak je dbáno zásad objektivity, nestrannosti a vyváženosti ve vysílání stanice Český rozhlas Plus.“

„To, jak referuje o událostech a jejich výběr dle mého naprosto nesplňuje hlavní zásady zpravodajství veřejnoprávního média, kterými by měla být pokud možno objektivnost zpráv a vyváženost komentářů respektujících různé názorové proudy ve společnosti, reagující na události jak doma, tak i v zahraničí,“ vyjádřil svoji nespojenost jeden z posluchačů, který poslal svoji stížnost.

Podle něj jsou komentáře ve vysílání chudé v rozsahu, omezené se stále opakovanými zdroji určitého politického zaměření a jsou neobjektivní. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…