Děláte to dobře, chválí Čechy ostravský Afričan. Tohle si myslí o kvótách

24. 5. 2015 6:56

Evropská unie plánuje, kolik stovek nebo tisíc uprchlíků z Afriky či Sýrie přidělí té či oné zemi. Nemalému množství lidí u nás se to nelíbí a Manuel Abílio Afonso z Angoly to chápe. Afonzo se narodil v Kongu, protože jeho rodiče původem z Angoly museli opustit zemi jako nepřátelé portugalských kolonizátorů. V roce 1991 Afonzo přijel do Československa a studoval v Ostravě. Dodnes žije v naší zemi a chápe obavy z přílivu uprchlíků.

Děláte to dobře, chválí Čechy ostravský Afričan. Tohle si myslí o kvótách
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Nejen v Čechách, na Moravě a Slezsku se občas debatuje o tom, zda je správné, aby nám EU přidělovala kvóty na přijetí uprchlíků. Zastánci tohoto záměru připomínají, že před rokem 1989 i Čechoslováci prchali z vlastní země a na Západě byli přijímáni. Dnes bychom proto měli i my přijmout uprchlíky, protože jde o lidi, kteří často museli projít strastmi války.

Odpůrci tohoto záměru často podotýkají, že především islámští uprchlíci budou našemu kulturnímu prostředí příliš cizí a budou chtít naše území opustit a odejít do Německa či Francie. Proč? Možná kvůli vyšším dávkám, možná kvůli tomu, že ve zmíněných zemích již mají příbuzné. Podobně to vidí i pan Afonso, který vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Ostravě a dodnes v tomto odvětví pracuje. Opatrná je ohledně uprchlíků i česká vláda, která trvá na dobrovolnosti přijímání uprchlíků.

„Mezi uprchlíky jsou lidé, kteří se ani za vlídné přijetí nedokážou odvděčit. Ti lepší z nich se navíc budou chtít dostat do Francie nebo Velké Británie,“ přemítá ostravský Angolan ve vyjádření pro server Týden.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

9:15 Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

Incident na Národní třídě, kde demonstranti vypískali Václava Klause mladšího, stále hýbe společnost…