Demokracie jelit, řev hrůzy. Sobotko, Kalousku, tohle si venkov líbit nenechá. Generál Blaško jim nastínil, co mohou očekávat

12.05.2017 14:53

Řev hrůzy. Tak nazval svou výpověď, kde se zamýšlí nad stavem demokracie, generálmajor v záloze Hynek Blaško. Píše v ní o námětu na horor pro Alfreda Hitchcocka. Venkov prý dá při volbách všem pocítit, co si myslí.

Demokracie jelit, řev hrůzy. Sobotko, Kalousku, tohle si venkov líbit nenechá. Generál Blaško jim nastínil, co mohou očekávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško
reklama

Kdyby žil Alfred Hitchcock, měl by námět na další horor, ve kterém vystupují hrůzostrašnější figury než Frankenstein. Tedy Babiš a jeho spolutvůrce Zeman. Tak mi připadá celé to divadlo kolem Babiše a prezidenta Zemana. Slyším, jak je tady ohrožena demokracie, jak je strašné mít přímou volbu prezidenta, jak je nutné okamžitě zlikvidovat EET a kontrolní hlášení a další výdobytky vlády. Jistě by bylo zajímavé dozvědět se, zda a jaký přínos má EET pro výběr daní. Bohužel, mi chybí i výkřiky o ruské tajné službě, která tuto situaci rozehrála. Cítím se tím okraden.

Řvaní hrůzou o koryta

Páni poslanci a herci, my tady na venkově už máme plné zuby těch vašich hrátek a dáme vám to při volbách pocítit. Vytvořili jste zástupný problém a chcete dát lidem krev. Chléb a hry už jste poskytli, chybí jen ta krev. Naše mínění je, že kdybyste tolik úsilí, jako věnujete likvidaci Babiše, věnovali kvalitě přijímaných zákonů, nebyla by v této republice taková džungle a bylo by snadnější domoci se práva. Myslíte si, že takto získáte zpátky voliče, kteří se od vás odvrátili? Další šanci byste získali snahou o zvyšování kvality života občanů, ale takhle určitě ne.

Proč jsem použil nadpis „Řev hrůzy“? Protože se musím smát, když vidím, jak zuřivě chcete zůstat u koryta, které vám pravděpodobně hnutí ANO sebere, řičíte hrůzou, že vám rozkopali bábovičky, přetrhali penězotoky, preference jim rostou a vy jste více než trapní se svým programem Antibabiš. Proč jste nepodali přiznání majetku jako Babiš? Proč jste se neprali se stejnou zuřivostí o dodržení práva v kauze Altner, proč jste netrvali na vyšetření kauzy OKD, proč jste se nezabývali tím, že představitelé největších bojovníků v boji proti Babišovi zaťali sekeru přes jeden bilion korun, proč jsme nejslabším článkem V4, proč nebyl Herman odvolán po návštěvě jednání sudetských Němců, proč jste dopustili, aby Babiš byl tři a půl roku ve vládě, když je takový „zločinec“, proč vám nevadil solární byznys, na kterém tratíme miliardy? Samé proč, proč a tak dále.

Demokracii jelit ne!

Souhlasím s Tomiem Okamurou, že jedině přímá demokracie vyřeší tento stav. Osobnosti, jichž si občané váží, a které se podřídí klauzuli dvakrát a dost; osobnosti, které budou odvolatelné, jestliže nepracují, jak slibovaly, a jestliže budou vystupovat proti zájmům voličů. Stranické kandidátky se přežily a je nutné zkusit něco nového.

Ještě jedna věc na závěr. Křičí se tady o ohrožení demokracie, ale jakého typu? Demokracie takzvaných elit (spíše jelit), nebo demokracie ve smyslu toho termínu? Já se přikláním k té druhé, protože jinak by nebylo možné nám voličům podsouvat, že s tím, jaký je Babiš a Zeman, nesouhlasíme, že vlastně v tomto případě neexistuje jiné společenství mesiášů než Sobotky s Kalouskem a dalšími protagonisty této bitvy o demokracii. Fuj!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: .

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …