V pořadu bylo též zmíněno, že maďarské vládní straně FIDESZ se podařilo vyvést zemi z recese, znárodnit peníze soukromých penzijních fondů. Naproti tomu z EU se ozývá kritika omezování maďarských médií a neziskových organizací.
Vylepšování liberální demokracie v historii sklouzávalo k totalitě
Pehe upozornil, že vylepšování liberální demokracie v historii často sklouzlo k totalitním režimům. Vyjádřil se i k tomu, že Orbán ohledně dalšího směřování Maďarska zmínil Rusko, Čínu, Indii nebo Turecko. Rusko je podle Peheho ropný emirát, který prosperuje díky vývozu ropy a zemního plynu. „Čína je autoritářská země, která zavádí kapitalismus 19. století,“ upozornil s tím, že něco takového si Maďarsko po letech gulášového socialismu s rozsáhlou sociální sítí nemůže dovolit. A nechápal, proč Orbán zmínil Indii, která je liberální demokracií.
V Evropě máme rétorickou demokracii pod diktátem politické korektnosti
Robejšek naproti tomu podotkl, že Orbán se může opírat o dlouhodobou podporu voličů. Na rozdíl od jeho kritiků prý pochopil, že každý stát potřebuje politiku na míru šitou. V této souvislosti zmínil, že globální politikou řízené země jako Portugalsko, Řecko či Španělsko nejsou zrovna vzorem úspěšných zemí. Naproti tomu Maďarsku se ekonomicky daří.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam