Demonstranti proti hamižnosti by se měli podívat sami na sebe

17.10.2011 10:47 | Zprávy
autor: jih

Finanční a hospodářská krize i dluhy státních rozpočtů ve většině demokratických zemích vyvolávají podle komentátora MF Dnes Karla Steigerwalda otázku, zda propukla krize kapitalismu a dochází na slova Karla Marxe. Jde ale prý o to, že ti, co demonstrují proti hamižnosti, by měli pohlédnout sami na sebe a přiznat si, kdo volí politiky, kteří slibují co největší plýtvání.

Demonstranti proti hamižnosti by se měli podívat sami na sebe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Propukla už krize kapitalismu? Měl Karel Marx pravdu a vrací se na politické jeviště? To jsou podle komentátora MF Dnes Karla Steigerwalda otázky, které vyvolává finanční i hospodářská krize a dluhy státních rozpočtů ve většině demokratických států. Za pravdu by tomu mohly dát i demonstrace proti hamižnosti finančníků, bankéřů a politiků, které uplynulý víkend proběhly v 951 městech 82 zemí.

„Demonstranti, kteří se bouří proti hamižnosti, by měli pohlédnout sami na sebe: Kdo nutí vlády k mamutím veřejným výdajům a dluhům? Kdo volí politiky, kteří slibují co největší rozdávání a plýtvání? Kdo volí politiky, kteří tvrdí, že na to všechno mají občané nárok a právo? Kdo vyvíjí stálý tlak na vlády, aby z rozumné a lidskými ohledy motivované sociální sítě dělaly dokonalý korupční nástroj?" pálí Steigerwald jednu otázku za druhou.

Neomarxisté by politickou korupci voličů zavedli v totálním rozsahu

Podle komentátora se totiž už stalo běžným zvykem všech demokratických režimů, že jejich vlády korumpují voliče nejen rozdělováním vybraných daní, ale i pomocí obrovských vládních půjček, které před sebou hrnou v zoufalé naivitě, že to nějak dopadne a že problémy se splácením málem už nesplatitelných dluhů budou mít až příští vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…